Shutdown coraz bardziej ciągnie giełdy w dół
Dziś mija tydzień od wprowadzenia w USA procedury government shutdown, czyli zamknięcia większości instytucji rządowych. Inwestorzy liczyli na porozumienie w weekend i ponieważ do niego nie doszło, wczoraj doszło do wyraźnych spadków. DJIA przebił w dół 15 tys. punktów. Seria sesji spadkowych trwa już od 19 września.W efekcie indeks ten znajduje się aktualnie około 5 proc. poniżej szczytu z 18 września. W pobliżu, około 1,5% niżej znajduje się już wsparcie na poziomie 14 760 pkt. Wprawdzie giełdy europejskie nie kopiują dokładnie zachowania indeksów w USA, ale po silniej spadkowych sesjach nastroje się jednak przenoszą. Dystans od szczytu jest w Europie znacznie mniejszy.