Trwa ładowanie...

Tak dorabiają emeryci-celebryci

Emerytom w Polsce nie żyje się łatwo. Każdy, kto dostaje pieniądze z ZUS-u, wie, że ledwo wystarczają one na opłacenie rachunków i wykupienie lekarstw. I jeśli chodzi o wysokość emerytur, to nawet gwiazdy show-biznesu nie mają czym się pochwalić. Ale one przynajmniej mogą liczyć na ogromne honoraria!

Share
Tak dorabiają emeryci-celebryciŹródło: newspix.pl, fot: teodor klepczyński
d2e1vp3

Jan Kobuszewski (79 l.) dostaje 0 zł emerytury. Ale to aktor sam zrzekł się swojej emerytury, a miał otrzymywać 1200 zł. Teraz utrzymuje się z tantiemów i nadal występuje w teatrze.

Gdyby Krystyna Mazurówna (74 l.) chciała utrzymać się za 106 zł polskiej emerytury, już dawno umarłaby z głodu. Ale słynna tancerka jako jurorka "Got to dance. Tylko taniec" zasiliła swój domowy budżet ok. 180 tysiącami złotych. Poza tym we Francji wynajmuje 16 nieruchomości i wciąż pracuje jako choreograf. Co więcej, co miesiąc może liczyć również na francuską emeryturę, która wynosi kilkanaście tysięcy zł.

Krzysztof Cugowski (63 l.) przez ponad 40 lat na scenie wypracował sobie 560 złotych emerytury. Jednak Budka Suflera wciąż gra, a za każdy koncert zarabia ok. 40 tysięcy zł. W ciągu roku zespół jest w stanie zgarnąć nawet 2 miliony zł.

d2e1vp3

Niezwykle zaradną emerytką, która wie, jak dorobić do swoich 1350 złotych, jest Beata Tyszkiewicz. Aktorka sporadycznie grywa w filmach i serialach. Ale też i nie musi, bo ma inne źródła dochodu. Pisuje felietony, zarabia na wywiadach, reklamuje rajstopy, zamierza wydać książkę kulinarną... No i zapewne zostały jej jakieś "zaskórniaki" z "Tańca z gwiazdami", gdzie dostawała 6 tysięcy zł za każdy odcinek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2e1vp3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e1vp3
d2e1vp3