Trwa ładowanie...

Tak płacą w budżetówce

Jak się zarabia w budżetówce? Różnie, tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu płacowego

Tak płacą w budżetówce
d1xusu3
d1xusu3

W sektorze publicznym w miarę jednolity był również stosunek pomiędzy wynagrodzeniami najlepiej i najgorzej zarabiających. W tym kontekście wyjątek ponownie stanowiło Mazowsze, gdzie 25 proc. osób osiągających najwyższe dochody otrzymywało płace powyżej 5 300 PLN brutto.

W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń sektor publiczny podzielono na trzy obszary: administrację państwową i samorządową, wymiar sprawiedliwości i służby mundurowe. W szerokim, ogólnopolskim ujęciu płace w nich wszystkich okazały się dość jednolite.

Jak kształtowały się płace zatrudnionych na poszczególnych szczeblach hierarchii organizacyjnej? Mediana wynagrodzeń pracowników szeregowych wyniosła 2 336 PLN i była o 48 proc. mniejsza niż ta odnotowana wśród kierowników. Specjaliści uzyskiwali miesięczne dochody rzędu 3 000 PLN brutto, co stanowiło kwotę o 600 PLN niższą niż w przypadku starszych specjalistów.

Przyjrzyjmy się płacom na wybranych stanowiskach w sektorze publicznym. Szczególnie wysokie płace odnotowano w przypadku naczelników wydziałów w urzędach, z których 25% zarabiało powyżej 7 500 PLN. Mediany wynagrodzeń pracowników socjalnych, referentów, sekretarzy sądowych, sekretarzy szkoły i doradców zawodowych nie przekroczyły 2 300 PLN brutto.

  • Mediana - jest to wartość dzieląca wszystkie dane na dwa równe zbiory. Poniżej i powyżej mediany znajduje się dokładnie po 50% zgromadzonych w raporcie wyników.
d1xusu3

Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę!

Grzegorz Spólnik

Artykuł pochodzi z portalu
wynagrodzenia.pl

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d1xusu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xusu3