Trwa ładowanie...

Takie będzie becikowe

Becikowe od miasta będzie, ale niestety nie dla wszystkich. Porozumienie w tej sprawie zawarli urzędnicy i radni w Krakowie. Nowe zasady przyznawania becikowego zaczną obowiązywać w 2013 roku.

Takie będzie becikoweŹródło: newspix.pl, fot: michal stawowiak
d6hlmpo
d6hlmpo

Becikowe nadal będzie wynosiło 1000 zł, ale nie wszyscy je dostaną. Do tej pory wszystkie rodziny, bez wyjątku, którym urodziło się dziecko, otrzymywały od miasta pieniądze. Teraz tak niestety nie będzie.

Radni i urzędnicy porozumieli się w tej sprawie i ustalili, że kwotę tysiąca złotych dostaną tylko te rodziny, których dochód na jedną osobę nie przekracza 850 zł netto.

Kolejnym kryterium, które trzeba spełnić aby ubiegać się o pieniądze od miasta z powodu narodzin potomka jest bycie mieszkańcem Krakowa. Trzeba mieszkać w stolicy małopolski co najmniej rok aby becikowe otrzymać.

– Uważam że każda rodzina, której urodzi się dziecko powinna dostać ten 1000 zł. To i tak kropla w morzu potrzeb młodych rodziców – mówi Agnieszka Bolesta (31l.), świeżo upieczona mama, tygodniowej Eliany.

d6hlmpo

Dlaczego miasto nie chce płacić rodzicom?

Chodzi oczywiście o oszczędności. Oznacza to, że dzięki takiej polityce wydatki miast zmniejszą się o ok. 4,5 mln zł. Za dwa tygodnie radni mają ostatecznie przegłosować zmiany, które zaczną obowiązywać od nowego roku.

Rodzice są jednak zdania, że stare zasady przyznawania becikowego powinny zostać bez zmian.

– Powinno być tak, jak do tej pory. Każda rodzina, której urodziło się dziecko powinna dostawać od miasta pieniądze – mówi Agnieszka Bolesta (31l.) mama malutkiej Eliany.

d6hlmpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6hlmpo