Trwa ładowanie...
d2c8zus

Teraz nadzieja we współpracy Grupy 7

Dzisiaj w Waszyngtonie spotykają się ministrowie finansów G7. Wielu inwestorów liczy, że ich wspólne działania pomogą wyjść z obecnego kryzysu.

Share
d2c8zus

Światowe rynki

Nie będzie to łatwe. Źle dzieje się prawie wszędzie.Władze Islandii przejęły największy bank w tym kraju, ale praktycznie ustał obrót tamtejszą koroną, a giełdy zamknięto do poniedziałku. Na Węgrzech pogłoski o przygotowywaniu planu pomocy dla banku OTP przez rząd zbiły notowania tej spółki o 14 proc., w efekcie czego indeks giełdy w Budapeszcie spadł wczoraj o ponad 7 proc. Forint stracił ponad 2 proc., pociągając za sobą mocno w dół złotego.

Na plusie zakończyły się czwartkowe sesje w Azji. Pomocne okazało się obniżenie stóp przez banki centralne Korei Południowej, Tajwanu i Hongkongu. Na zachodnioeuropejskich giełdach inwestorom nie wystarczyło optymizmu do końca wczorajszej sesji, bo w USA indeksy niedługo po starcie notowań zaczęły spadać. Ostatecznie S&P 500 stracił ponad 7 proc. Osiągnął niecałe 914 pkt, najmniej od kwietnia 2003 r. Jest już blisko 42 proc. poniżej szczytu z 2007 r.

Jerzy Boćkowski

Tekst z kolumny nr 1 Gazety Giełdy Parkiet

d2c8zus

Podziel się opinią

Share
d2c8zus
d2c8zus