Trwa ładowanie...
d3jesk1
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Test dla byków

Wczorajsza sesja przyniosła odreagowanie poniedziałkowych spadków. WIG-20 rozpoczął notowania na poziomie 2874, półtora punktu powyżej poniedziałkowego zamknięcia.
Share
d3jesk1

Po wzroście o kilka punktów, pojawił się spadek, który przetestował poziom wsparcia na 2870. Byki zachęcone obroną tego poziomu i pozytywną sytuacją na rynkach europejskich rozpoczęły delikatne wzrosty, które trwały do końca sesji, pozwalając na zamknięcie notowań na poziomie 2888.

Obrona wsparcia w rejonie 2868-2870 pozwala optymistyczniej spojrzeć na najbliższe sesje. Jeżeli rynek utrzyma się powyżej tego poziomu, będzie to wskazywało na możliwość powrotu do trendu wzrostowego. Jeśli rynek opadnie poniżej tych poziomów istotny powinien być rejon wsparcia 2846-2848; tu wskazałbym kolejną strefę potencjalnego popytu. Ponieważ wczoraj rynek sforsował istotną strefę podażową na poziomie 2878-2883, to dzisiaj utrzymanie notowań powyżej tego poziomu będzie głównym zadaniem dla byków. Przy wzrostach pierwszą strefę podażową rynek napotka w rejonie 2898-2902. Istotność tego obszaru była już potwierdzana kilkakrotnie. Jednak kluczowe w perspektywie najbliższych sesji będzie pokonanie obszaru 2819-2825. Dopiero to pozwoliłoby na zanegowanie niekorzystnej wymowy ostatnich spadków.

Dzisiejsza sesja zapewne rozpocznie się po myśli byków. Wczorajsza wzrostowa sesja w Stanach, dobra sesja w Azji i odreagowanie na eurodolarze będzie sprzyjać wyższemu poziomowi optymizmu. Kluczowa jednak będzie druga część sesji. Zadaniem dla byków będzie utrzymanie zdobytych poziomów, co moim zdaniem powinno im się udać. Poniedziałkowy spadek był spowodowany niekorzystnymi informacjami, które pojawiły się prawie w tym samym czasie. Takie strząśnięcia często występują w trendach wzrostowych i nie muszą oznaczać zmiany trendu. Dlatego tak dużą wagę przywiązuję do dzisiejszej i jutrzejszej sesji. Brak dalszych spadków będzie wskazaniem na byki w perspektywie następnych sesji.

d3jesk1

[ Zobacz pełną analizę

]( ttp://i.wp.pl/a/f/pdf/26673/biuletyn_poranny_20_04.pdf )
Rafał Bogusławski
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3jesk1

Podziel się opinią

Share
d3jesk1
d3jesk1