Trwa ładowanie...
d3be5nx

ThyssenKrupp zatrudni 800 osób

Niemiecki koncern przemysłowy ThyssenKrupp otworzy w Trójmieście centrum usług finansowych i kadrowych, w którym zatrudnienie może znaleźć nawet 800 osób - zapowiada "Puls Biznesu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ThyssenKrupp zatrudni 800 osób
(AFP, Fot: PATRIK STOLLARZ)
d3be5nx

Decyzję o wyborze Trójmiasta niemiecki gigant kiedyś stalowy, dziś przemysłowy ogłosi w maju - ustalił "PB", dodając, że wśród rozważanych lokalizacji był też Wrocław, Poznań, Katowice i Szczecin.

"Firma zdecydowała, że w Gdańsku będzie "największą rybą w jeziorze". We Wrocławiu mogłaby nie być postrzegana jako atrakcyjny pracodawca, bo wiele firm, np. Credit Suisse, BNY czy HP prowadzi bardziej złożone procesy" - twierdzi jedno ze źródeł gazety.

Jak relacjonuje "PB", ostateczna decyzja zapadła 2 tygodnie temu. A chodzi o nie byle jaki projekt, bo w ciągu 5 lat ThyssenKrupp może utworzyć w Trójmieście nawet 800 etatów. Zamierza scentralizować w centrum usługi finansowo-księgowe i kadrowe.

Sam koncern nie potwierdza tych szczegółów, ale coś jest na rzeczy - stwierdza dziennik. - To prawda, że ThyssenKrupp scentralizuje część procesów. Możliwe jest, że będzie to za granicą - mówi Nicola Roettger z biura prasowego firmy.

Zobacz także materiał: KGHM w gronie firm, które zwiększyły wartość o ponad 15 proc.

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx