Trwa ładowanie...
d4me7yx

Tobias Solorz prezesem Polkomtela

Tobias Solorz został powołany na stanowisko prezesa Polkomtela, a dotychczasowy prezes Zygmunt Solorz-Żak i wiceprezes Wojciech Pytel odeszli z zarządu spółki i weszli w skład jej rady nadzorczej - poinformował Polkomtel w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tobias Solorz prezesem Polkomtela
(AKPA, Fot: Kurnikowski)
d4me7yx

W komunikacie podano również, że Zygmunt Solorz-Żak, po zakończeniu procesu połączenia Cyfrowego Polsatu z Polkomtelem, będzie rekomendował powołanie prezesa Cyfrowego Polsatu Dominika Libickiego na stanowisko wiceprezesa Polkomtela.

W skład rady nadzorczej Polkomtela wchodzą obecnie: Zygmunt Solorz-Żak jako przewodniczący, Heronim Ruta jako wiceprzewodniczący oraz członkowie: Józef Birka, Aleksander Myszka oraz Wojciech Pytel.

Tobias Solorz urodził się w 1980 roku w Niemczech. Jest synem Zygmunta Solorza-Żaka z pierwszego małżeństwa z Iloną Solorz. Studiował zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Potem wyjechał do Niemiec, gdzie mieszkał i pracował przez kilka lat.

Swoją karierę rozpoczął w Cyfrowym Polsacie. W 2010 roku został członkiem zarządu firmy telekomunikacyjnej Sferia. Później został prezesem firmy Spartan Capital Holding, a także zasiadł w zarządzie spółki Polkomtel.

d4me7yx

Podziel się opinią

Share
d4me7yx
d4me7yx