Trwa ładowanie...

Tobias Solorz prezesem Polkomtela

Tobias Solorz został powołany na stanowisko prezesa Polkomtela, a dotychczasowy prezes Zygmunt Solorz-Żak i wiceprezes Wojciech Pytel odeszli z zarządu spółki i weszli w skład jej rady nadzorczej - poinformował Polkomtel w komunikacie.

Tobias Solorz prezesem PolkomtelaŹródło: AKPA, fot: Kurnikowski
d16qu4g
d16qu4g

W komunikacie podano również, że Zygmunt Solorz-Żak, po zakończeniu procesu połączenia Cyfrowego Polsatu z Polkomtelem, będzie rekomendował powołanie prezesa Cyfrowego Polsatu Dominika Libickiego na stanowisko wiceprezesa Polkomtela.

W skład rady nadzorczej Polkomtela wchodzą obecnie: Zygmunt Solorz-Żak jako przewodniczący, Heronim Ruta jako wiceprzewodniczący oraz członkowie: Józef Birka, Aleksander Myszka oraz Wojciech Pytel.

Tobias Solorz urodził się w 1980 roku w Niemczech. Jest synem Zygmunta Solorza-Żaka z pierwszego małżeństwa z Iloną Solorz. Studiował zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Potem wyjechał do Niemiec, gdzie mieszkał i pracował przez kilka lat.

Swoją karierę rozpoczął w Cyfrowym Polsacie. W 2010 roku został członkiem zarządu firmy telekomunikacyjnej Sferia. Później został prezesem firmy Spartan Capital Holding, a także zasiadł w zarządzie spółki Polkomtel.

d16qu4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16qu4g