Trwa ładowanie...
d9simqv

Trigon DM zaleca kupno akcji Elektrotimu, cena docelowa 15 zł

...
Share
d9simqv

23.05. Warszawa (PAP) - Trigon Dom Maklerski rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki Elektrotim od "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na 15 zł.

"Wysoki backlog i pozyskiwanie kontraktów z wyższą marżą pozwalają prognozować dynamiczną poprawę wyników już od II kwartału br. Z kolei brak istotnych akwizycji przy wysokich zasobach gotówkowych daje nadzieję na kontynuowanie polityki dywidendowej i wypłatę z zysku 2010 r. oraz lat kolejnych" - napisali o spółce analitycy Trigon DM.

Dodali oni, że spodziewane spowolnienie w branży budowlanej nie powinno mocno dotknąć firm operujących w segmencie elektroenergetyki, a zapowiadane wysokie nakłady na naprawę infrastruktury energetycznej, szczególnie przesyłowej wysokiego i średniego napięcia, sprzyjać będą firmom specjalizującym się w tej dziedzinie.

d9simqv

"Zważywszy na spodziewany wzrost zysków Elektrotimu w następnych kwartałach oraz całym 2011 r., a także lepsze perspektywy średnioterminowe dla firm elektroenergetycznych, szczególnie o unikalnych kompetencjach i działających niszowo (np. na rynku infrastruktury lotniczej, zarówno cywilnej jak i wojskowej), traktujemy ostatnie spadki kursu jako nieuzasadnione i tym samy stwarzające okazję do zakupu akcji spółki po atrakcyjnych cenach" - poinformowali analitycy.

W ciągu ostatnich 8 sesji akcje Elektrotimu traciły ok. 20 proc.

Raport wydano 19 maja przy cenie 10,35 zł za akcję. W piątek na zamknięciu sesji za papier spółki płacono 11,28 zł.(PAP)

jow/ ana/

d9simqv

Podziel się opinią

Share
d9simqv
d9simqv