Trwa ładowanie...

Trójwymiar podbije rynek

Technologia 3D była do tej pory traktowana po macoszemu. To się jednak może zmienić i trójwymiar może podbić rynek. Wszystko z powodu produkcji odpowiednich kamer i telefonów komórkowych - pisze "Rzeczpospolita".
Share
Trójwymiar podbije rynek
Źródło: AFP
d3i0y1v

Już w 2019 roku przychody ze sprzedaży urządzeń do odbierania obrazów w 3D sięgną 67 mld dolarów, twierdzi NPD Search w swoim raporcie. W 2011 roku było to tylko 13,2 mld dolarów. Na rynek trafi wówczas 226 mln sztuk takich urządzeń. Zdaniem autorów raportu rynek rozwija się dosyć szybko.

- Pomimo wrażenia, że trójwymiarowa bańka pękła, oczekujemy wzrostu sprzedaży telewizorów zdolnych do odbierania programów w tej technologii, przenośnych urządzeń i ekranów w przestrzeni publicznej - twierdzi Jennifer Colegrove z NPD DisplaySearch.

W 2019 roku nasycenie telewizorami 3D-ready sięgnie 50 proc. (obecnie wynosi 10 proc.)

d3i0y1v

Colegrove jest zdania, że aby doszło do spopularyzowania tego rodzaju urządzeń, na rynku potrzeba więcej treści wyprodukowanych w tej technologii.

NPD DisplaySearch spodziewa się w ciągu najbliższych pięciu lat wzrostu rynku kamer 3D oraz smartfonów wykorzystujących tę technologię. W 2013 roku oczekuje rynkowego debiutu pierwszego autostereoskopowego tabletu (czyli takiego, który umożliwia oglądanie obrazu w 3D, ale bez okularów).

Telewizory 3D w supercenach. Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

d3i0y1v

Podziel się opinią

Share
d3i0y1v
d3i0y1v