Trwa ładowanie...
d42nzv6
d42nzv6

TU Europa czeka z ofertą publiczną na stabilizację rynku, myśli o nowych produktach

11.08. Warszawa (PAP) - TU Europa ocenia, że wznowi ofertę publiczną, kiedy sytuacja na rynku będzie bardziej przewidywalna. Spółka myśli o nowych ubezpieczeniach - medycznych -...
Share
d42nzv6

11.08. Warszawa (PAP) - TU Europa ocenia, że wznowi ofertę publiczną, kiedy sytuacja na rynku będzie bardziej przewidywalna. Spółka myśli o nowych ubezpieczeniach - medycznych - które może wprowadzić do swojej oferty w czwartym kwartale lub w przyszłym roku - poinformowali na konferencji przedstawiciele TU Europa.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa na początku czerwca zdecydowało o zawieszeniu oferty publicznej akcji z powodu niekorzystnej sytuacji rynkowej.

"To, co nas skłoniło do zawieszenia oferty do zbyt duża zmienność na rynku. Czekamy na moment, kiedy będzie większa przewidywalność rynku" - powiedział prezes TU Europa Jacek Podoba.

d42nzv6

"Potrzebujemy kapitału, ale nie jesteśmy zdesperowani. Chcemy dzięki pozyskaniu kapitału podtrzymać dynamiczny rozwój" - dodał.

Zawieszona oferta obejmuje 1.575.000 akcji serii H nowej emisji oraz 1.570.400 akcji zaoferowanych do sprzedaży przez Getin Noble Bank. Środki pozyskane z emisji spółka chciała przeznaczyć na ugruntowanie pozycji lidera bancassurance i dalszy rozwój kluczowych dla spółki produktów o charakterze inwestycyjnym oraz związanych z kredytami hipotecznymi, gotówkowymi i kartami płatniczymi.

Spółka planuje także rozwinąć działalność w nowych obszarach, takich jak ubezpieczenia turystyczne czy gwarancje ubezpieczeniowe.

"Ubezpieczenia turystyczne już sprzedajemy, widzimy tutaj pozytywny trend. Myślimy o ubezpieczeniach medycznych, które chcielibyśmy oferować w porozumieniu z bankami" - powiedział Podoba.

Dodał, że ubezpieczenia medyczne spółka może wprowadzić w czwartym kwartale lub w przyszłym roku.(PAP)

pam/ gor/

d42nzv6

Podziel się opinią

Share
d42nzv6
d42nzv6