Trwa ładowanie...

Tusk już dziś ma 13 tys. zł europejskiej emerytury. To jednak dopiero początek

Kilkanaście tysięcy złotych świadczenia emerytalnego brzmi dość nierealnie. Rzecz jednak w tym, że świetne zarobki przewodniczącego Rady Europejskiej gwarantują nie tylko dostatnią teraźniejszość. 13 tys. zł emerytury Tusk wypracował po półmetku swojej kadencji. Jednak już za dwa lata będzie mógł liczyć na 21 tys. zł świadczenia miesięcznie.
Share
Z tzw. europejskiej  emerytury Tusk może zacząć korzystać kiedy skończy 65 lat.
Z tzw. europejskiej emerytury Tusk może zacząć korzystać kiedy skończy 65 lat.Źródło: East News
d35lnm6

Ile trzeba zarabiać, żeby mieć taką emeryturę? Jak przypomina ”Super Express” Tusk każdego miesiąca zarabia w przeliczeniu 105 tys. zł. Zatem przez trzy lata na europejskim stanowisku na jego konto wpłynęło blisko 3, 8 mln zł.

Politycy ze zwierzętami. Wystarczyło jedno zdjęcie Tuska

Dlatego właśnie były premier może liczyć na takie zabezpieczenie na życie po skończeniu kariery. Wszystko dlatego, że będzie dostawał emeryturę w wysokości 4,274 proc. z sowitej pensji za każdy rok na tym wysokim stanowisku. Dziś już to 13 tys. zł, a na koniec kadencji będzie to suma o kolejne 8 tys. zł większa.

Z tzw. europejskiej emerytury Tusk może zacząć korzystać kiedy skończy 65 lat. W kwietniu tego roku były premier świętował swoje 60. urodziny.

d35lnm6

Podziel się opinią

Share
d35lnm6
d35lnm6