Trwa ładowanie...

TV: od większych wkładów w Bank of Cyprus potrąci się 37,5 proc.

W ramach ratowania zagrożonego upadkiem Bank of Cyprus od większych wkładów w nim potrąci się po 37,5 proc. - poinformowała w piątek cypryjska państwowa telewizja RIK, powołując się na tamtejszy bank centralny.

TV: od większych wkładów w Bank of Cyprus potrąci się 37,5 proc.Źródło: PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU
d310znk

Dokumenty banku centralnego na ten temat opublikował również na swej stronie internetowej dziennik "Kathimerini". Według nich potrącenie ma dotyczyć wyłącznie wkładów w wysokości ponad 100 tys. euro. Bank of Cyprus jest największą cypryjską instytucją finansową.

Według ujawnionych przez gazetę dokumentów, tak jak oczekiwano drugi co do wielkości na Cyprze bank Laiki zostanie podzielony na bank ze zdrowymi aktywami i obciążony nieściągalnymi wierzytelnościami "bad bank". Wkłady przewyższające 100 tys. euro nie będą na razie wypłacane. - Rozpłyną się - powiedział niemieckiej agencji dpa właściciel jednego z takich kont.

Syndyk masy upadłościowej ma się w następnych latach starać o środki na częściowe zadośćuczynienie dla poszkodowanych inwestorów, sprzedając nieruchomości i egzekwując nietrafione kredyty "bad banku". Cypryjski minister finansów Michalis Sarris powiedział dziennikarzom, iż spodziewa się, że zajmie to około siedmiu lat. (PAP)

d310znk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d310znk