WP

TVN urządza wyprzedaż?

Niemal pewna jest sprzedaż Multikina, trwają przygotowania do pozbycia się platformy cyfrowej "n", na dodatek trwa restrukturyzacja w portalu Onet - informuje "Puls Biznesu" i pyta: czy to wyprzedaż Grupy TVN?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVN urządza wyprzedaż?
(autor: Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC BY-SA 3.0)
WP

W Grupie Onet właśnie zwolniono 40 pracowników, ma być przygotowaniem do sprzedaży tej części TVN. Jak pisze "PB", temat pozbycia się internetowego kawałka medialnego koncernu pojawił się już w zeszłym roku, ale przeciwny temu był Łukasz Wejchert, syn założyciela TVN. Propozycja szefa Grupy ITI Bruno Valsangiacomo jest jednak podobno cały czas aktualna i trwają poszukiwania kupca.

To jednak nie koniec wyprzedaży. Szykowane do debiutu giełdowego Multikino zamiast na GPW ma trafić w ręce inwestora strategicznego - pisze "PB". Informacje o wstrzymaniu prac nad prospektem emisyjnym i zainteresowanie siecią kin przez fundusze inwestycyjne potwierdza gazecie Wojciech Kostrzewa, dyrektor generalny ITI. Jednocześnie stwierdza, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

W kolejce czeka też platforma cyfrowa "n". Według informacji "PB" zainteresowanie kupnem wyraża Canal Plus. Jednocześnie coraz częściej powraca temat sprzedaży nie tylko poszczególnych części Grupy, ale całego TVN.

WP

Jak twierdzi gazeta w warszawskich biurach koncernu pojawiło się już kilku inwestorów, m.in. przedstawiciele rosyjskiego giganta internetowego Yandeksu. Telewizją zainteresowany - według gazety - jest też rosyjski fundusz Renaissance oraz inni inwestorzy zza wschodniej granicy. Ale mówi się też, że o takich gigantach, jak Time Warner.

Wirtualna Polska / Puls Biznesu

Będzie telewizja na zamówienie? »

Polub WP Finanse
WP
WP