Trwa ładowanie...
d5oksgj
fundusze

Ukryta broń pracodawców

Pakiety medyczne, karnety rekreacyjne, świąteczne bony upominkowe oraz wiele innych form uatrakcyjniających comiesięczne wynagrodzenie stosuje dziś już niemal każdy pracodawca. Podejmowane działania są jak najbardziej uzasadnione szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę zmiany zachodzące obecnie na rynku pracy oraz wiążące się z nimi trudności ze znalezieniem i zatrzymaniem pracowników

Share
d5oksgj

.

Pracodawcy starają się kusić potencjalnych pracowników dodatkowymi gratyfikacjami, a jednocześnie tą samą metodą przywiązują do siebie osoby już zatrudnione. Czy jednak karnety rekreacyjne, z których większość z nas nie ma czasu skorzystać, bądź świąteczne bony upominkowe „zmuszające” nas do zakupu w określonych sklepach w określonym terminie są tym, na czym najbardziej nam zależy?

Coraz więcej przedsiębiorstw działających na polskim rynku odpowiada na to pytanie "Nie". Jeśli spojrzymy na to, co istotne dla pracownika, okaże się, że doraźne dodatki, choć miłe, nie zaspokajają kluczowych potrzeb pracowników. To, o co każdy martwi się najbardziej to przyszłość. Dlatego firmy, które uświadomiły sobie, jakich wartości poszukują ich pracownicy, sięgnęły po kompleksowe rozwiązanie problemu ; Pracownicze Programy Emerytalne. Dzięki regularnemu gromadzeniu dodatkowych środków na jesień życia, niezależnie od obowiązujących ubezpieczeń społecznych, pracownicy otrzymują nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także szansę na znaczny wzrost odłożonych aktywów dzięki zastosowaniu skutecznych strategii inwestycyjnych.

d5oksgj

Pracownicze programy emerytalne (PPE) są elementem tzw. III filaru systemu emerytalnego, tworzonym z inicjatywy pracodawcy, na którym spoczywa obowiązek finansowania wpłat do PPE na rzecz uczestniczących w programie osób. Finansowane przez pracodawcę wpłaty do PPE nie są obciążone obowiązkowymi wpłatami na ubezpieczenie społeczne, a zgromadzone w PPE środki nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych.

Jednym z towarzystw funduszy inwestycyjnych posiadających w swojej ofercie Pracownicze Programy Emerytalne, jest Legg Mason TFI. Oszczędności powierzone firmie w ramach PPE lokowane są w fundusze Legg Mason TFI. Strategie inwestycyjne, zgodnie z którymi inwestowane są środki zgromadzone w PPE, poszukują równowagi między bezpieczeństwem środków, a ryzykiem podejmowanym w celu pomnożenia oszczędności Klientów.

PPE przynosi więc profity nie tylko pracownikom, ale również pracodawcom. Zaoferowanie przez przedsiębiorstwo Pracowniczego Programu Emerytalnego podnosi jego atrakcyjność na rynku pracy i poprawia jego wizerunek, jako firmy przyjaznej pracownikom i dbającej o ich przyszłość. Ułatwia pozyskanie nowych oraz zwiększa przywiązanie dotychczasowych pracowników do firmy. Pracodawcy oprócz dobrej opinii na rynku pracy, odnoszą korzyści finansowe dzięki zmniejszeniu nakładów na koszty rekrutacji, rotacji oraz szkoleń dla nowych pracowników. Pracownicy z kolei czują się bezpiecznie wiedząc, że ich emerytura będzie powiększona o dodatkowe fundusze.

Zarówno utworzenie PPE przez pracodawcę, jak i udział w programie jest dobrowolny. Widać już jednak wyraźnie, że spora liczba pracodawców zdecydowała się na ten krok.

d5oksgj

Podziel się opinią

Share
d5oksgj
d5oksgj