Trwa ładowanie...

Unia dołoży się do aquaparku w Koszalinie

2 mln euro unijnej dotacji na budowę aquaparku w Koszalinie (zachodniopomorskie) otrzyma inwestor - spółka Zarząd Obiektów Sportowych.
Obiekt ma być gotowy w 2014 r.

Share
Unia dołoży się do aquaparku w Koszalinie
Źródło: Jupiterimages
d9318f4

Decyzja o przyznaniu pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego zapadła w piątek. O uchwale zarządu województwa dziennikarzy poinformował na konferencji prasowej w Koszalinie wicemarszałek Andrzej Jakubowski.

Jak wyjaśnił unijne dofinansowanie budowy aquaparku, to efekt aktualizacji listy inwestycji kluczowych dla rozwoju regionu.

Prezes Zarządu Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski poinformował w piątek, że w związku z zatwierdzeniem listy przez zarząd województwa, spółka wysłała już do redakcji Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na budowę aquaparku.

d9318f4

Szczegółów ogłoszenia prezes Pyżanowski nie ujawnił, uzasadniając to obowiązkiem jego wcześniejszej publikacji, co powinno stać się w przyszłym tygodniu. Na razie wiadomo jedynie, że potencjalni wykonawcy będą mieli 60 dni na złożenie oferty.

Z podawanych dotychczas przez spółkę informacji wynika, że koszt budowy aquaparku oszacowano na 73 mln zł. Inwestycja ma być sfinansowana długoterminowych, zaciągniętym na 20 lat kredytem w wysokości 60 mln zł. Spłatę kredyt poręcza miasto Koszalin.

Aquapark będzie miał powierzchnię 18 tys. m kw. Obiekt ma powstać na należącej do miasta prawie 8-hektarowej działce, znajdującej się we wschodniej części Koszalina, między Górą Chełmską a drogą krajową nr 6 Szczecin - Gdańsk.

Do dyspozycji gości będzie m.in. hala basenowa ze sztuczną rwącą rzeką i zjeżdżalniami w kształcie UFO, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi, SPA i wypoczynkowa łąka do kąpieli słonecznych. Lustro wody ma zająć powierzchnię 1 tys. 634 m kw. Obok obiektu powstanie parking na ok. 350 pojazdów.

d9318f4

Aquapark zaprojektowała wyłoniona w konkursie Pracownia Architektoniczna Płaskowicki & Partnerzy z Warszawy. Pod koniec ub.r. wybrano inżyniera kontraktu, którym zostało Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji z Bydgoszczy. Aquapark ma już pozwolenie na budowę.

Według prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, budowa obiektu mogłaby się rozpocząć wiosną 2012 r. i powinna potrwać 2 lata. Planuje się, że aquapark będzie oddany do użytku w 2014 r.

Ze studium wykonalności projektu wynika, że pierwszy zysk rekreacyjny kompleks powinien wypracować w 2023 r. Budowa aquparku w Koszalinie planowana jest od 1999 r.

d9318f4

Podziel się opinią

Share
d9318f4
d9318f4