Trwa ładowanie...
d1fhotm

UOKiK w sprawie konkursu dot. ochrony konkurencji (komunikat)

...

Share
d1fhotm

22.10. Warszawa - UOKiK informuje:

Po raz drugi rozstrzygnięto organizowany przez UOKiK konkurs na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł. Przyznano również nagrody za drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji.

Celem konkursu, zorganizowanego po raz pierwszy w 2008 roku, jest zwrócenie uwagi studentów na problematykę konkurencji w życiu gospodarczym oraz zachęcenie ich do rozwijania zainteresowań naukowych i zawodowych w tym kierunku.

W tym roku partnerem konkursu zostało Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, które ufundowało wyróżnienie w wysokości 3 tys. zł, a jego członkowie uczestniczyli w pracach kapituły konkursowej. Patronat nad wydarzeniem objęli "Dziennik Gazeta Prawna" i wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

d1fhotm

Do Urzędu wpłynęło 38 prac z całej Polski. Opracowania były poświęcone różnym aspektom prawa antymonopolowego, takich jak pomoc publiczna, ekonomiczne aspekty prawa konkurencji, czy procedury stosowane w postępowaniach przed Komisją Europejską i krajowym organem antymonopolowym.

Wyboru zwycięskich prac dokonała kapituła konkursu pod przewodnictwem Prezes UOKiK Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel. W jej skład weszły osoby wyróżniające się wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie prawa i ekonomii. Oceniając prace jury wzięło pod uwagę przede wszystkim ich poziom merytoryczny i warsztatowy oraz nowatorskie podejście do omawianego tematu.

Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Mrzygłód, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego za pracę pt. "Decyzja zobowiązująca w świetle polskiego i europejskiego prawa konkurencji", napisaną pod kierunkiem dr. Rudolfa Ostrihanskiego. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w wysokości 5 tys. zł brutto.

Drugą nagrodę przyznano Katarzynie Kalinowskiej, która ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, za pracę pt. "Pomoc publiczna dla mediów publicznych z perspektywy zasad konkurencji w Unii Europejskiej", której promotorem był prof. dr hab. Konstanty Wojtaszczyk. Laureatka otrzymała 2 tys. zł brutto.

d1fhotm

Trzecie miejsce zdobyła Olga Wiśniewska za pracę pt. "Wspólne przedsiębiorstwa (joint ventures) w prawie kontroli koncentracji w Unii Europejskiej", również napisaną pod kierunkiem dr. Rudolfa Ostrihanskiego. Zdobywczyni trzeciego miejsca otrzymała 1 tys. zł brutto.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji Maciejowi Kozerskiemu, magistrowi z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, za pracę pt. "Kary pieniężne nakładane na przedsiębiorstwa za naruszenie art. 81 i 82 TWE". Promotorem pracy była dr Monika Namysłowska. Przy wyborze laureata wyróżnienia kapituła brała pod uwagę przede wszystkim praktyczne aspekty tematu pracy oraz jego przydatność dla zagadnień najbardziej aktualnych z perspektywy przedsiębiorców.

Laureaci otrzymali także publikacje wydawnictwa Wolters Kluwer Polska oraz roczny dostęp do elektronicznego wydania "Dziennika Gazety Prawnej".

Wręczenie nagród było także okazją do ogłoszenia III edycji konkursu na najlepsze prace magisterskie poświęcone ochronie konkurencji oraz I edycji konkursu oceniającego prace poświęcone prawnym aspektom ochrony konsumentów. Dla autorów najlepszych opracowań w każdej z tych dziedzin przewidziano po 3 nagrody finansowe oraz wyróżnienie. Zwycięzcy otrzymają po 5 tys. zł.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 lipca 2011 roku. Regulamin nowego konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej UOKiK.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1fhotm

Podziel się opinią

Share
d1fhotm
d1fhotm