Trwa ładowanie...
d2l3o8e

UOKiK: zgoda na koncentrację: Johann Graf (komunikat)

...

d2l3o8e
d2l3o8e

22.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Johanna Grafa kontroli nad spółką TAP dayli Vertriebs.

Johann Graf (Austria) jest właścicielem grupy kapitałowej Novomatic prowadzącej działalność w branży gier hazardowych na terenie Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Czech, Słowacji i Polski - należy do niej ok. 1200 lokali z automatami do gier, elektronicznymi kasynami oraz zakładami sportowymi. Tap dayli Vertriebs (Austria) zarządza działalnością zagranicznych oddziałów sieci sklepów drogeryjnych Schlecker, które prowadzą sprzedaż detaliczną artykułów drogeryjnych i innych produktów codziennego użytku (m.in. artykuły spożywcze, papiernicze, AGD). W wyniku koncentracji Johann Graf nabędzie, poprzez dwie spółki zależne, 50 proc. udziałów w kapitale zakładowym TAP dayli.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku.

d2l3o8e

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d2l3o8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l3o8e