Trwa ładowanie...
d3h3ghy

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

d3h3ghy
d3h3ghy

20.02. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Deutsche Beteiligungs kontroli nad spółką Spheros Management Holding.

Deutsche Beteiligungs (Niemcy) wraz ze swoimi spółkami zależnymi prowadzi działalność w zakresie inwestycji w spółki działające na poziomie międzynarodowym. Spheros Management Holding (Niemcy) zajmuje się m.in. produkcją klimatyzatorów i niezależnych systemów grzewczych do autobusów i pociągów. W wyniku koncentracji dojdzie do nabycia przez Deutsche Beteiligungs kontroli nad Spheros oraz jej spółkami zależnymi. Transakcja ma charakter inwestycji kapitałowej.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d3h3ghy

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d3h3ghy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h3ghy