Trwa ładowanie...
d278x0k
d278x0k

Ursus uruchomi wkrótce największą w Polsce drukarkę 3D

Krynica-Zdrój, 08.09.2016 (ISBnews) - Ursus uruchomi w najbliższym czasie największą w Polsce drukarkę 3D, poinformował ISBnews prezes Karol Zarajczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d278x0k

"W ciągu kilku tygodni uruchomimy największą drukarkę 3D w Polsce o wymiarach 2x2 m. Pozostaje kwestia montażu i uruchomienia. Do końca roku będzie w pełni funkcjonalna" - powiedział Zarajczyk w rozmowie z ISBnews w kuluarach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jak zaznaczył, urządzenie stanowić będzie wsparcie procesu pomiędzy projektowaniem wirtualnym, a wdrożeniem do produkcji.

"Dbając o rozwój i mając na uwadze skracający się cykl produkcyjny, trzeba szukać oszczędności. Drukarka 3D na etapie prototypowania pozwoli znacznie skrócić proces testowania i ograniczyć liczbę błędów" - wskazał prezes.

d278x0k

Drukarka w pierwszej kolejności będzie wykorzystywana na etapie przygotowania seryjnej produkcji transmisji Vigus do ciągników ciężkich o mocy 120-180 KM.

Urządzenie zostało wyprodukowane dla Ursusa przez firmę Infinium 3D. Inwestycja została sfinansowana ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d278x0k

Podziel się opinią

Share
d278x0k
d278x0k