Trwa ładowanie...

Urzędnicy muszą nosić kalesony do pracy

W Korei Południowej urzędnik musi dawać przykład i zacząć wyrzeczenia na rzecz państwa od siebie. Nowe polecenie urzędowe brzmi: nosić kalesony do pracy. Ma to umożliwić oszczędności na ogrzewaniu urzędów. Korea Południowa zmaga się z poważną zimą, która spowodowała problemy z dostawami prądu.

Urzędnicy muszą nosić kalesony do pracyŹródło: Thinkstock
d3t9hpx
d3t9hpx

Nadzwyczajny plan ratunkowy zakłada, że we wszystkich ministerstwach oraz firmach państwowych ogrzewanie ma zostać wyłączone od godziny 11 do 12 oraz od 17 do 18. Ponadto we wszystkich budynkach należących do państwa temperatura nie może przekraczać 18 stopni C.
Urzędnicy są więc nakłaniani do noszenia kalesonów i innej ciepłej bielizny. - Biura będą trochę zimne, więc wszyscy pracownicy państwowi zaczną nosić ciepłą bieliznę zimową niezależnie od tego czy chcą, czy nie - powiedział przedstawiciel Ministerstwa Wiedzy i Ekonomii, Roh Keon-Ki.

Przedstawiciele ministerstwa będą patrolować budynki państwowe i sprawdzać przestrzeganie nowego rozporządzenia. - Staramy się dać przykład. Jeśli obecne zużycie prądu na cele grzewcze utrzyma się, kraj mogą dotknąć poważne braki elektryczności - dodał Roh Keon-Ki.

Na podstawie: www.tvn24.pl

d3t9hpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t9hpx