Trwa ładowanie...

Urzędnicy obłowią się na śmieciach, a Ty płać frajerze!

Kolejne rządy obiecują redukcję urzędników, a tymczasem biurokratyczna machina wciąż się rozrasta! Teraz państwowi urzędnicy obłowią się na śmieciach, a my będziemy co miesiąc zrzucać się na pensje dla nich!

Urzędnicy obłowią się na śmieciach, a Ty płać frajerze!Źródło: newspix.pl, fot: Grzegorz Niewiadomski
de456hh
de456hh

Mówi się, że wprowadzenie nowej ustawy ma szczytne cele - ekologia i troska o środowisko. Ale czy na pewno? Sprawdziliśmy, że na śmieciowym monopolu to urzędnicy będą zarabiać krocie!

Ot, weźmy pod lupę Poznań. Okazuje się, że w tym mieście wdrażaniem w życie ustawy śmieciowej zajmuje się Związek Międzygminny. W skład zarządu wchodzi pięć osób, w tym nawet Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania. Za każde posiedzenie wszyscy dostają od 600 do 800 złotych. Do tej pory takich posiedzeń było ponad 40, więc każdy z nich zgarnął już niezłą sumkę. Jak widać, urzędnicy dobrze zarabiają, a wśród ludzi panuje chaos. Aby zarząd mógł się raz zebrać, to 250 poznaniaków musi zapłacić za śmieci.

To nie koniec. Utworzono już dwuosobowe biuro zarządu z rzecznikiem prasowym. Poznań i okoliczne gminy wyłożyły już na utrzymanie urzędasów zajmujących się śmieciami 130 tys. złotych!

de456hh

Tak na logikę, wywóz śmieci powinien być teraz tańszy - to ludzie będą segregować śmieci, a nie pracownicy sortowni. Jednak logiczne myślenie z działaniem urzędników wspólnego ma jak zwykle niewiele. Jak nie wystarcza przykład Poznania, to można dodać, że w samej stolicy utworzono 20-osobową komórkę urzędników. Z kolei w Łodzi do zajmowania się wdrażaniem ustawy śmieciowej zatrudniono kolejne kilkanaście osób, a przecież każda z nich pobierać będzie dodatkową i wcale niemałą pensję.

Rozpaczają zwykli ludzie, a dyrektorzy publicznych instytucji zacierają ręce na myśl o kolejnych apanażach. Dla szpitali czy szkół nowe przepisy są rujnujące. Powinno być tak, że to państwo jest dla obywatela. Niestety w naszym przypadku jest zupełnie inaczej. W każdej dziedzinie życia naprzeciw zwykłym ludziom stają urzędnicy, którzy zrobią wszystko, aby wycisnąć z nich ostatnią złotówkę.

de456hh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de456hh