Trwa ładowanie...
d19m3gt

Urzędnicy obłowią się na śmieciach, a Ty płać frajerze!

Kolejne rządy obiecują redukcję urzędników, a tymczasem biurokratyczna machina wciąż się rozrasta! Teraz państwowi urzędnicy obłowią się na śmieciach, a my będziemy co miesiąc zrzucać się na pensje dla nich!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urzędnicy obłowią się na śmieciach, a Ty płać frajerze!
(newspix.pl, Fot: Grzegorz Niewiadomski)
d19m3gt

Mówi się, że wprowadzenie nowej ustawy ma szczytne cele - ekologia i troska o środowisko. Ale czy na pewno? Sprawdziliśmy, że na śmieciowym monopolu to urzędnicy będą zarabiać krocie!

Ot, weźmy pod lupę Poznań. Okazuje się, że w tym mieście wdrażaniem w życie ustawy śmieciowej zajmuje się Związek Międzygminny. W skład zarządu wchodzi pięć osób, w tym nawet Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania. Za każde posiedzenie wszyscy dostają od 600 do 800 złotych. Do tej pory takich posiedzeń było ponad 40, więc każdy z nich zgarnął już niezłą sumkę. Jak widać, urzędnicy dobrze zarabiają, a wśród ludzi panuje chaos. Aby zarząd mógł się raz zebrać, to 250 poznaniaków musi zapłacić za śmieci.

To nie koniec. Utworzono już dwuosobowe biuro zarządu z rzecznikiem prasowym. Poznań i okoliczne gminy wyłożyły już na utrzymanie urzędasów zajmujących się śmieciami 130 tys. złotych!

d19m3gt

Tak na logikę, wywóz śmieci powinien być teraz tańszy - to ludzie będą segregować śmieci, a nie pracownicy sortowni. Jednak logiczne myślenie z działaniem urzędników wspólnego ma jak zwykle niewiele. Jak nie wystarcza przykład Poznania, to można dodać, że w samej stolicy utworzono 20-osobową komórkę urzędników. Z kolei w Łodzi do zajmowania się wdrażaniem ustawy śmieciowej zatrudniono kolejne kilkanaście osób, a przecież każda z nich pobierać będzie dodatkową i wcale niemałą pensję.

Rozpaczają zwykli ludzie, a dyrektorzy publicznych instytucji zacierają ręce na myśl o kolejnych apanażach. Dla szpitali czy szkół nowe przepisy są rujnujące. Powinno być tak, że to państwo jest dla obywatela. Niestety w naszym przypadku jest zupełnie inaczej. W każdej dziedzinie życia naprzeciw zwykłym ludziom stają urzędnicy, którzy zrobią wszystko, aby wycisnąć z nich ostatnią złotówkę.

Groza! Ojciec wyrzucił synka z 4 piętra! NOWE FAKTY

d19m3gt

Podziel się opinią

Share
d19m3gt
d19m3gt