Trwa ładowanie...
d1tz4yb
d1tz4yb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA/Duże spadki na Wall Street

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się znacznymi spadkami najważniejszych indeksów, głównie na skutek rosnących obaw o konsekwencje załamania na chińskim rynku akcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1tz4yb

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1,47 proc. do 17 515,42 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 1,75 proc. do 4909,76 pkt. S&P 500 spadł o 1,66 proc. do 2046,69 pkt.

Wydarzeniem dnia była awaria na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE), która spowodowała zawieszenie notowań na trzy godziny.

Departament Bezpieczeństwa Narodowego USA ogłosił, że zapewne przyczyną obu awarii nie był cyberatak. Nieznane są jednak na razie powody awarii.

d1tz4yb

Coraz większy wpływ na notowanie światowych indeksów giełdowych ma sytuacja w Chinach. Chińskie indeksy giełdowe kontynuowały w środę silne spadki z poprzednich trzech tygodni, które sprowadziły je już ponad 30 proc. od lokalnych szczytów w czerwcu.

Załamanie cen na chińskim rynku akcji stanowi potencjalnie większe zagrożenie dla światowych rynków finansowych niż ewentualne wyjście Grecji ze strefy euro. Spadki na chińskich giełdach nie wyczerpały jeszcze swojego potencjału i mogą się dalej pogłębiać - oceniają analitycy.

d1tz4yb

Podziel się opinią

Share
d1tz4yb
d1tz4yb