Trwa ładowanie...
d2y1fyv
d2y1fyv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA/Spadki na Wall Street

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów. Mocno rosły ceny ropy naftowej, której zapasy, jak podał w środę amerykański Departament Energii, spadły o 14,51 mln baryłek, najwięcej od stycznia 1999 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2y1fyv

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia spadł 0,25 proc. i wyniósł 18 479,91 pkt. S&P 500 stracił 0,22 proc. i wyniósł 2 181,30 pkt. Nasdaq Comp. spadł o 0,46 proc. do 5 259,48 pkt.

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy negatywny wpływ na jego notowania miała spółka Apple, której kurs tracił najmocniej od dwóch miesięcy.

Z wieści z amerykańskich spółek, po publikacji niższej prognozy zysków, najwięcej od pięciu lat traciły walory Tractor Supply.

d2y1fyv

Lepsze od oczekiwań okazały się tygodniowe dane z rynku pracy w USA. Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła o 4 tys., do najniższego od 7 tygodni poziomu. Rynek tymczasem oczekiwał wzrostu o 2 tys.

Po południu mocno rosły ceny ropy naftowej. W środę amerykański Departament Energii podał, że zapasy ropy w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 14,51 mln baryłek, najwięcej od stycznia 1999 r. Baryłka europejskiego benchmarku zyskała ponad 3 proc. do ponad 49,5 USD. Notowaniom surowca sprzyjały również dane z Chin. W sierpniu import ropy wzrósł o 23,5 proc. rdr. do drugiego najwyższego w historii poziomu. Średnio Chińczycy kupowali 7,74 mld baryłek ropy dziennie, czyli w sumie 32,85 mln ton.

d2y1fyv

Podziel się opinią

Share
d2y1fyv
d2y1fyv