Trwa ładowanie...
d1zewr5

Vattenfall i CEZ nie złożyły oferty wstępnej na Eneę (opis2)

...

Share
d1zewr5

14.8.Warszawa (PAP) - Vattenfall nie złożył oferty na zakup od Skarbu Państwa 67,05 proc. Enei. Kupnem Enei nie jest też zainteresowany CEZ.

"Decyzja koncernu Vattenfall, aby nie składać oferty, powinna być postrzegana w świetle prowadzonego obecnie przeglądu projektów inwestycyjnych. Jednakże, podtrzymujemy nasze duże zainteresowanie polskim rynkiem energii i spółką Enea" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Dag Andersen, dyrektor finansowy grupy Vattenfall.

"Na dzień dzisiejszy nie udzielamy żadnych dodatkowych informacji ani komentarzy na temat powodów naszej decyzji" - powiedział PAP Łukasz Zimnoch, rzecznik Vattenfall Polska.

d1zewr5

W wyniku ubiegłorocznej emisji akcji szwedzki koncern energetyczny Vattenfall objął 18,7 proc. udziałów w Enei.

Deklarował zainteresowanie zwiększeniem swego udziału w poznańskiej spółce i to on uważany był dotąd przez rynek za głównego chętnego na akcje spółki.

Oferty wstępnej nie złożył też czeski CEZ.

"Nie złożyliśmy oferty wstępnej na Eneę" - powiedział PAP Petr Ivanek, prezes CEZ Polska.

d1zewr5

Żadnych komentarzy nie udziela RWE.

"Odmawiam jakichkolwiek komentarzy" - powiedziała PAP Iwona Jarzębska, rzecznik prasowy RWE Polska.

Do godz. 12.00 resort skarbu czekał na oferty wstępne na zakup 67,05 proc. Enei.

Przedmiotem negocjacji będzie cena za zbywane akcje oraz zobowiązanie do kupna od uprawnionych pracowników akcji Enei po cenie nie niższej niż cena, jaką inwestor zapłaci Skarbowi Państwa.

d1zewr5

W wyniku negocjacji wyłoniony zostanie inwestor, z którym Skarb Państwa podpisze umowę zobowiązującą inwestora m.in. do ogłoszenia wezwania do sprzedaży akcji Enei.

Z wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli Skarbu Państwa wynika, że prywatyzacja Enei ma zostać zakończona w 2009 roku.

Enea prowadzi głównie obrót energią elektryczną. Zajmuje się też przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej.

Kurs Enei po godz. 13.08 traci 11,24 proc.(PAP)

pel/ gor/

d1zewr5

Podziel się opinią

Share
d1zewr5
d1zewr5