Trwa ładowanie...
d4m6oof

Violetta Villas jak Coca-Cola

Violetta Villas ma szansę stać się marką podobną do dużych koncernów jak np. Coca-Cola. Rodzina zmarłej gwiazdy chce zarejestrować jej pseudonim w urzędzie patentowym. Dzięki temu nikt bez zgody najbliższych nie będzie mógł wykorzystywać pseudonimu artystki - informuje "Super Express".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Violetta Villas jak Coca-Cola
(Bechstein, Wikipedia, lic. CC)
d4m6oof

- Został złożony wniosek o zastrzeżenie imienia i nazwiska Violetta Villas jako znaku towarowego. Ochrona istnieje od momentu złożenia wniosku - wyjaśnia na łamach "Super Expressu" mecenas Jacek Świeca, reprezentujących rodzinę zmarłej piosenkarki. Będzie ona obejmowała płyty, książki, całą twórczość Violetty Villas, a nawet diamenty, powstałe z włosów artystki Czytaj także: Drogocenny diament z twoim DNA ».

- To oznacza, że wymagana będzie zgoda rodziny, a więc syna pani Violetty Krzysztofa Gospodarka, do posługiwania się pozostałą po artystce twórczością - tłumaczy cytowany przez "Super Express" mecenas Jacek Świeca.

Rodzina artystki złożyła wniosek w urzędzie patentowym, by nikt nie używał nazwy Violetta Villas w celach zarobkowych.

Ale problemem mogą okazać się dotychczasowe zaniedbania prawne. Artystka nie zgłaszała swojej twórczości do ZAiKS-u. Rodzina chce więc uporządkować wszystkie dokumenty, by uregulować prawnie prawa do korzystania z jej twórczości.

Podobną ochroną patentową objęta jest twórczość po Marku Grechucie. Jego żona Danuta również zarejestrowała nazwę "Marek Grechuta" jako znak towarowy.

d4m6oof

Podziel się opinią

Share
d4m6oof
d4m6oof