Trwa ładowanie...

Visa wprowadzi płatności komórkami

Pierwsze w Polsce wdrożenie płatności zbliżeniowych dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego z aplikacją Visa payWave umieszczoną na karcie SIM przygotowuje Bank Zachodni WBK, Plus oraz Visa Europe.

Share
Visa wprowadzi płatności komórkami
Źródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
d1ma6vj

Rozpoczęło się pierwsze w Polsce wdrożenie płatności zbliżeniowych dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego z aplikacją płatniczą umieszczoną bezpośrednio na karcie SIM. Aplikacja zbliżeniowa Visa mobile Banku Zachodniego WBK będzie oferowana posiadaczom konta<30 korzystającym z karty Visa Electron<30 payWave. Umieszczona zostanie na karcie SIM abonentów sieci Plus, którzy otrzymają obsługujący tę technologię telefon Samsung Avila. Zdaniem organizacji Visa Europe naturalnym kierunkiem rozwoju opartej o standard EMV technologii zbliżeniowej Visa payWave przeznaczonej do drobnych płatności jest umieszczenie tej aplikacji płatniczej na kartach SIM telefonów komórkowych. Pierwszym etapem jest wybór użytkowników: klientów Banku Zachodniego WBK korzystających z sieci Plus i często używających kart zbliżeniowych Visa payWave wydanych przez BZ WBK. Takim osobom, dodatkowo mieszkającym w jednej z trzech aglomeracji poznańskiej, wrocławskiej i warszawskiej, będzie proponowane korzystanie z najnowszych płatności
zbliżeniowych przy pomocy komórki. Pierwsza partia 500 telefonów wyposażonych w kartę SIM ze zbliżeniową aplikacją płatniczą Visa payWave zostanie przekazana użytkownikom w maju i czerwcu br.

Płatność telefonem komórkowym wyposażonym w aplikację zbliżeniową Visa payWave za transakcję o niskiej wartości jest równie prosta, jak płatność kartą zbliżeniową z funkcjonalnością Visa payWave. Po tym, gdy sprzedawca wprowadzi do terminalu kwotę transakcji nie przekraczającą 50 zł wystarczy zbliżyć telefon do czytnika.

IP

d1ma6vj

Podziel się opinią

Share
d1ma6vj
d1ma6vj