Trwa ładowanie...
vod

VoD coraz popularniejsze. Polacy też chcą płacić

Za pięć lat na całym świecie opłaty za dostęp do video w sieci wzrosną i wyniosą 65 mld dol. Opłaty wzrosną też w Polsce, gdzie widzowie coraz chętniej decydują się na subskrybowanie treści niż na jednorazowy dostęp.

Share
VoD coraz popularniejsze. Polacy też chcą płacić
Źródło: WP.PL, Fot: flash.pro / Flickr (CC BY-SA 2.0)
d2uay5d

To globalny trend - pisze "Rzeczpospolita".

Za dostęp do serwowanych w internecie na rozmaite sposoby treści video płacimy co roku zdecydowanie więcej. W 2021 roku globalnie wydamy na taką rozrywkę już prawie 65 mld dol. i będzie to ponad dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym.

d2uay5d

- To są podliczenia łącznych opłat tego typu. Na niektórych rynkach, jak amerykański, skandynawski czy brytyjski, subskrybowanie kilku platform tego typu jest już powszechnym zwyczajem - komentuje Simon Murray, główny analityk Digital TV Research, firmy, która przygotowała prognozy.

Co ważne dla operatorów takich usług, coraz wyższe wpływy przynosić będą im dające względną stabilność finansową subskrypcje dostępów - wynika z danych. Także w Polsce widzowie internetowego video coraz chętniej płacą operatorom miesięczne abonamenty.

Z najnowszego badania Video Track domu mediowego MAC wynika, że obecnie na taką formę płatności decyduje się tu prawie jedna trzecia (32 proc.) wszystkich użytkowników płatnego VoD w sieci, podczas gdy rok wcześniej było to 29 proc.

d2uay5d

Podziel się opinią

Share
d2uay5d
d2uay5d