Trwa ładowanie...

W którym kraju żyje się najlepiej?

Kanadyjskie Centrum badań nad poziomem życia obywateli opublikowało raport, z którego wynika, że według nowego wskaźnika, mierzącego "komfort ekonomiczny", najlepiej żyje się Norwegom, którzy znacznie wyprzedzili Amerykanów.

Share
W którym kraju żyje się najlepiej?Źródło: AFP
d141zs3

Raport został zamówiony przez prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego. W odpowiedzi Centrum w Ottawie zaproponowało "wskaźnik komfortu ekonomicznego" jako metodę pomiaru koniunktury gospodarczej i postępu społecznego w poszczególnych krajach.

Daje to możliwość oceny sytuacji gospodarczej i poziomu życia nie tylko na podstawie PKB danego kraju, ale również w oparciu o inne czynniki, takie jak konsumpcja, poziom bezpieczeństwa finansowego, nierówności dochodów oraz akumulacja kapitałów.

- Komfort ekonomiczny ma wiele aspektów i (nowy) wskaźnik powinien to odzwierciedlać - tłumaczą eksperci Centrum w Ottawie.

Według ich analizy najwyższy poziom tego komfortu, który zbadano w 14 krajach, przypada Norwegom, po nich Duńczykom, Holendrom i Belgom. Francja jest na szóstym miejscu, a Kanada na dziewiątym. Stany Zjednoczone i Hiszpania zamykają tę listę.

d141zs3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d141zs3
d141zs3