Trwa ładowanie...
d1pry6i
wydarzenia
29-07-2011 08:57

W Libii zginął dowódca wojskowych sił opozycji

29.07. Trypolis (PAP/AP, Reuters) - Dowódca operacji wojskowych libijskich sił powstańczych Abdel Fattah Younis został zabity w czwartek przez zamachowców - poinformował jeden z...

Share
d1pry6i

29.07. Trypolis (PAP/AP, Reuters) - Dowódca operacji wojskowych libijskich sił powstańczych Abdel Fattah Younis został zabity w czwartek przez zamachowców - poinformował jeden z przywódców opozycji.

Szef zbrojnej komórki należącej do ugrupowania, które stało za zamachem został aresztowany - podała Narodowa Rada Libijska (NRL), nie dodając żadnych szczegółów.

Generał Younis był ministrem spraw wewnętrznych i bardzo ważnym politykiem w ekipie libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego. Nazywano go nawet libijskim "Numerem 2".

22 lutego, po zmasakrowaniu ludności cywilnej przez wojska Kadafiego, generał zrezygnował z piastowanych funkcji i wezwał armię do przyłączenia się do społecznego protestu i zareagowania na "uzasadnione żądania" ludu. Younis został dowódcą operacji wojskowych sił powstańczych.

Według wcześniejszych, niepotwierdzonych relacji Younis miał zostać aresztowany przed zabójstwem przez odłam sił powstańczych, który podejrzewał jego rodzinę o to, że podtrzymuje tajemnie relacje z Kadafim. (PAP)

fit/ asa/

d1pry6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pry6i
d1pry6i