Trwa ładowanie...
d47oh1y
pracownik
23-06-2006 06:10

W pracy nie jest nam źle

Ponad jedna trzecia z nas boi się utraty
pracy, ale trzy czwarte sądzi, że bezrobotni - jeśli chcą - zawsze
mogą znaleźć źródło dochodów. To tylko jeden z wniosków z badań
"Pracujący Polacy 2006", największych od dziesięciu lat,
przeprowadzonych wśród pracowników - pisze "Rzeczpospolita".

d47oh1y
d47oh1y

Z raportu wynika, że nadal wolimy pracować w państwowych firmach - są dla nas bardziej bezpieczne. Jak pracownicy oceniają pracodawców? W większości (86%) deklarują, że dostają wypłatę w terminie, a firma prawidłowo dokumentuje czas pracy (80%).

Ale ponad jedna trzecia uważa, że w Polsce nie przestrzega się norm czasu pracy i swobody działalności związkowej. Przełożeni nie uwzględniają uwag pracowników (52%) i nie informują ich o przyszłości firmy (56%).

Choć Polakom często zarzuca się, że jako pracownicy są mało aktywni, w badaniu wypadli lepiej. Większość akceptuje konieczność zmiany zawodu, zdobywanie nowych kwalifikacji za własne pieniądze, a nawet długotrwałe dojazdy do pracy. Ale już przeprowadzkę za pracą do innej miejscowości - tylko 27%.

- Od lat poruszamy się w gąszczu stereotypów o pracujących Polakach. To badanie część ze stereotypów obala. Mam nadzieję, że raport będzie wykorzystany np. przy pracach nad umową społeczną - mówi Jacek Męcina z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, która zleciła przeprowadzenie badań. (PAP)

d47oh1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47oh1y