Trwa ładowanie...
d386e3n

W Radomsku otwarto fabrykę tektury

W podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomsku (Łódzkie) otwarto w czwartek zakład produkcji tektury falistej firmy Aquila. Wartość inwestycji to ponad 60 mln zł.

d386e3n
d386e3n

W podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomsku (Łódzkie) otwartozakład produkcji tektury falistej firmy Aquila. Wartość inwestycji to ponad 60 mln zł.

Wybudowana od podstaw fabryka spółki Aquila Radomsko specjalizuje się w produkcji wyłącznie tektury falistej w arkuszach, bez dalszego jej przetwarzania na opakowania. "Produkcja przeznaczona będzie przede wszystkim do odbiorców krajowych z Polski południowo-wschodniej, którymi są głównie producenci opakowań z grupy małych i średnich przedsiębiorstw" - poinformował Paweł Rogalka ze spółki Aquila.

Na koniec maja w spółce zatrudnione były 32 osoby; docelowo ma tam pracować 50 osób.

Głównym udziałowcem spółki Aquila Radomsko jest międzynarodowa Grupa VPK Packaging, z centralą w Belgii działająca w branży produkcji tektury, opakowań i papieru. Aquila Radomsko to drugi zakład tektury falistej w Polsce, który należy do grupy VPK. Pierwsza fabryka działa we Wrześni (Wielkopolska).

d386e3n

ŁSSE została utworzona w 1997 roku. Obecnie - po marcowej decyzji Rady Ministrów o powiększeniu jej o 254 hektary - obejmuje obszar o powierzchni ponad 1162 ha, położonych w trzech województwach - łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Strefa ma charakter rozproszony - składa się z kilkudziesięciu podstref, w których działa ponad 100 inwestorów. W tym roku zezwolenia na działalność w ŁSSE otrzymało siedmiu inwestorów. Łączne deklarowane przez nich nakłady inwestycyjne wynoszą 204 mln zł a zatrudnienie - ponad 630 osób.

W sumie łączna wartość nakładów inwestycyjnych w strefie wyniosła dotąd ok. 8 mld zł, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga ponad 19 tys.

d386e3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386e3n