Trwa ładowanie...
d3etsx1

W tanich liniach droższy bagaż

Wizz Air i Ryanair, tanie linie lotnicze kontrolujące u nas ponad 30 proc. rynku przewozów pasażerskich, podniosły w tym tygodniu opłaty za bagaż.

d3etsx1
d3etsx1

Wizz Air od środy kasuje 20 zł za każdą sztukę nadawaną na lotnisku, czyli 8 zł więcej niż dotychczas. Na tym nie koniec, bo od 1 lutego opłata ta wzrośnie znowu, tym razem do 24 zł.

Ceny podniósł także Ryanair. Irlandzka linia zwiększyła opłatę za bagaż aż o 33 proc., czyli z 36 do 48 zł za jedną sztukę bagażu.
_ To nie ostatnia podwyżka _ - mówi Tomasz Kułakowski z Ryanair, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing na Europę Środkową. _ Będziemy podnosić opłaty za bagaż i odprawę na lotnisku aż do momentu, w którym 50 proc. naszych pasażerów będzie podróżować tylko z bagażem podręcznym i korzystać będzie z odprawy online _- podkreśla.

Według Pawła Cybulaka, redaktora naczelnego portalu Pasazer.com, podwyżki to reakcja linii lotniczych na przepisy nakazujące im podawać ceny w wersji ostatecznej. - Płatny bagaż jest opcją, nie trzeba go doliczać do cen biletów, dzięki czemu taryfy nadal wydają się niskie - uważa Cybulak. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie wyjaśniające, aby ustalić, czy czasem Wizz Air i Ryanair nie wprowadzają w błąd klientów.

POLSKA Dziennik Zachodni

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1