Trwa ładowanie...

W tych branżach praca będzie na pewno

Polscy informatycy, finansiści, transportowcy, handlowcy i inżynierowie mogą spać spokojnie. Ofert pracy w najbliższych miesiącach dla nich nie zabraknie – wynika z badania Antal Global Snapshot

W tych branżach praca będzie na pewnoŹródło: Thinkstockphotos
d1uteey
d1uteey

Plany związane z rekrutacją specjalistów i menedżerów w Polsce są optymistyczne. Według sondażu Antal Global Snapshot, aż 48% rodzimych przedsiębiorców ma w planach nabór fachowców. Największa dynamika zatrudnienia pod koniec I i na początku II kwartłu br. deklarowana jest przez firmy z branży: IT – oprogramowanie (63%), Bankowość oraz Usługi finansowe (62%), IT – sprzęt (58%), Transport (56%), Handel detaliczny (53%) i Inżynieria (46%).

Bardzo pozytywne wnioski płyną również z najnowszego Barometru Manpower Perspektyw Zatrudnienia, przygotowanego na podstawie ankiety wśród 750 firm. 16% przedsiębiorstw deklaruje, że zwiększy w drugim kwartale zatrudnienie, a tylko 4 proc. mówi o zmniejszeniu liczby pracowników. Kwartał temu o cięciach przebąkiwało trzy razy więcej firm.

Manpower wskazuje, że największym optymizmem w zakresie zatrudniania wykazują się takie sektory, jak Budownictwo, Przemysł Wydobywczy, Finanse, Produkcja Przemysłowa i Hotelarstwo.

MK/MA

d1uteey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uteey