Trwa ładowanie...
W weekend będą problemy z usługami bankowymi. Wszystko przez przerwy techniczne

W weekend będą problemy z usługami bankowymi. Wszystko przez przerwy techniczne

Klientów kilku banków mogą spotkać w ten weekend problemy z dostępem do niektórych usług. Niedostępne będą płatności za pomocą BLIK-a, a także mogą być problemy z działaniem aplikacji mobilnych i desktopowych.

Share
d4h3fxv

Wszystko przez zaplanowane na weekend prace konserwacyjne, które wymagają czasowego wyłączenia niektórych usług.

Banki starają się przeprowadzać te prace nie tylko w weekendy, ale także nad ranem, gdy mało kto korzysta z usług bankowych, ale i wtedy może nas spotkać niemiła niespodzianka.

d4h3fxv

Dlatego lepiej rzucić okiem na listę banków, które zapowiedziały przerwy techniczne w ten weekend.

Bank Credit Agricole zaplanował przerwę od 22:00 w piątek do 7:00 w sobotę. W tym czasie niedostępny będzie serwis CA24, automatyczny serwis telefoniczny IVR, a także płatności internetowe Przelew Online.

Nie dostaniemy też powiadomienia SMS-em o wykonanej transakcji kartą, ani odpowiedzi na pytanie o saldo. Działanie serwisu telefonicznego CA24 będzie ograniczone do zastrzegania kart.

Nie powinno być za to problemów z działaniem kart płatniczych - będzie można płacić w sklepach, a także wypłacać gotówkę w bankomatach.

d4h3fxv

Dość nietypowo, bo w nocy z niedzieli na poniedziałek, od północy do 1:30, przerwę techniczną zrobi ING Bank Śląski.

Przerwa będzie krótka, ale bardziej uciążliwa. Nie będzie można wtedy korzystać z bankomatów, bankowości internetowej Moje ING, a także aplikacji mobilnej Moje ING mobile.

Wystąpią też utrudnienia w przypadku systemów ING Business oraz ING CardsOnLine. Nie zapłacimy też BLIK-iem, za pomocą przelewów ekspresowych, czy za pomocą Płać z ING w internecie.

Odrębna przerwa wystąpi także w sobotę od 8:00 do 16:00. Wyłączony zostanie moduł Makler w bankowości internetowej, a także apka ING Makler Mobile.

d4h3fxv

Volkswagen Bank zaplanował przerwę od piątku o 20:00 do poniedziałku o 8:00. Przerwa będzie tak długa, ponieważ w tym czasie będzie przeprowadzana operacja łączenia systemów Volkswagen Bank Polska S.A i macierzystego Volkswagen Bank GmbH.

Trzeba się przygotować na to, że będą problemy z dostępem do rachunków bankowych przez internet i telefon.

Najmniej uciążliwą przerwę zaplanował Raiffeisen Polbank. Od 22:00 w piątek do 2:00 w sobotę wyłączony będzie system maklerski banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h3fxv

Podziel się opinią

Share
d4h3fxv
d4h3fxv