Trwa ładowanie...

Wakacje z ziołami w Małopolsce

Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne ma pomysł, jak zachęcić turystów do odwiedzania Małopolski poza sezonem narciarskim. Przyciągnąć ich mają pachnące zioła oraz stworzone na ich bazie produkty - donosi "Dziennik Polski".

Wakacje z ziołami w MałopolsceŹródło: Wikipedia, fot: jerney
d157px9
d157px9

Właśnie ruszył nabór do projektu szkoleniowego "Małopolska regionem ziół". Będzie można dowiedzieć się, jak uprawiać zioła, jak wykorzystywać je m.in. w kuchni, kosmetyce i florystyce.

Projekt jest skierowany głównie do właścicieli gospodarstw agroturystycznych i wynajmujących kwatery na Podhalu. Ale jest też otwarty dla zainteresowanych tematyką - warunek to posiadanie miejsca na ziołowy ogród oraz chęć zdobywania wiedzy i przekazywania jej przyjezdnym.

Zioła cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów, którzy mają dość wysokoprzetworzonej, pełnej konserwantów żywności - podkreśla Andrzej Mikołajewicz, pomysłodawca projektu, na co dzień zajmujący się sporządzaniem nalewek z ziół.

Mikołajewicz wierzy, że będą one atrakcyjnym wabikiem dla turystów. Jak wylicza, może on poznać właściwości danego zioła, a także związane z nim opowieści magiczne, skosztować i kupić różne produkty sporządzone na jego bazie.

d157px9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d157px9