Trwa ładowanie...
dhxu9uy
giełda

Walka o 2100

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a relatywnie słabiej wypadły indeksy małych i średnich spółek. W pierwszej fazie sesji doszło do spodziewanego odbicia, które miało za zadanie zniwelować spadek z piątkowego popołudnia.

Share
dhxu9uy

WIG-20 rzeczywiście zdołał odrobić sporą część strat, ale podaż pojawiła się w rejonie pierwszego oporu na 2147. W drugiej części sesji wzrost został wykasowany, a w końcówce sesji indeks spadł do nowego krótkoterminowego minimum na 2090. W ostatnich minutach regularnego handlu oraz na końcowym fixingu część strat udało się odrobić, ale wygląda na to, że podaż w piątek to nie był incydent i tak do końca tego ruchu nie można zbagatelizować. Z drugiej strony przebicie 2115-16, przy założeniu, iż impuls z 2018 do 2433 wieńczył nieregularny wzór korekcyjny winien skutkować mocną wyprzedażą (silniejszą od tej z pierwszej dekady sierpnia) i szybkim spadkiem do nowych minimów, a tu za bardzo tego nie widać.
Owszem rynek jest słaby, ale na razie jest to ruch kontrolowany. Najbliższe wsparcie wyznacza wczorajsze minimum na 2090, a w razie jego przełamania będę oczekiwał na test 2060 lub też 2049, gdzie znajduje się dolne ograniczenie przyspieszonego kanału spadkowego. W przypadku silniejszego spadku popyt winien ujawnić się na dołku z 23 września na 2018. Każde przebicie tego poziomu będzie potwierdzało tendencję spadkową w średnim terminie i będzie zapowiadało pogłębienie spadku. Najbliższy opór znajduje się na 2111, a w przypadku jego pokonania będę oczekiwał na test 2127 lub też na 2141. Do poprawy wskazań konieczne jest przełamanie negatywnej sekwencji coraz niższych lokalnych minimów i maksimów, co nastąpi w przypadku przebicia 2147. Myślę, że dzisiejsza sesja winna przynieść próbę odbicia, ale mam wrażenie, iż ponownie wyższe poziomy zostaną wykorzystane przez sprzedających.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dhxu9uy

Podziel się opinią

Share
dhxu9uy
dhxu9uy