Trwa ładowanie...

Warren Buffett nie myśli o emeryturze

Warren Buffett, legendarny amerykański inwestor giełdowy i jeden z najbogatszych ludzi świata, mimo 80 lat na karku nie myśli wcale o przejściu na zasłużony odpoczynek.

Warren Buffett nie myśli o emeryturzeŹródło: AFP
d16fq1l
d16fq1l

"Zamierzam pracować do setki i wiem, że jeszcze wiele muszę się nauczyć" - wyznał sędziwy miliarder w wywiadzie dla dziennika "Wall Street Journal" (wydanie piątkowe).

W najbliższy poniedziałek Buffett kończy 80 lat. Już od dzieciństwa miał smykałkę do interesów. Ogromne pieniądze zarobił m.in. na akcjach Coca-Coli. Z niewielkiej firmy Berkinshire Hathaway stworzył giganta branży ubezpieczeniowo-inwestycyjnej, który dziś ma udziały w wielu potężnych światowych koncernach.

W ostatnich latach ten jeden z najbogatszych ludzi świata poświęcił się także działalności filantropijnej. Buffett i jego przyjaciel Bill Gates, założyciel Microsoftu, przekonali 40 innych miliarderów do przekazania znacznych części swych fortun na cele dobroczynne. Sam Buffett obiecał oddać prawie cały swój 50-miliardowy majątek fundacji Billa i Melindy Gatesów.

d16fq1l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16fq1l