Trwa ładowanie...
d2i6fdf

Warunkowa zgoda na emisję

14 czerwca Katowicki Holding Węglowy ma dostać warunkową zgodę właściciela na emisję obligacji za ponad 1 mld zł - ustaliła "Rzeczpospolita".

d2i6fdf
d2i6fdf

Resort gospodarki potwierdza oficjalnie tylko datę WZA, czyli 14 czerwca. Jednak z informacji ze źródeł zbliżonych do resortu wynika, że to właśnie wtedy rozstrzygnie się też sprawa emisji obligacji zabezpieczonych KHW za 1,05 mld zł.

- Zakładamy po ostatniej wizycie pana premiera, że jego decyzja w sprawie obligacji będzie pozytywna lub warunkowo pozytywna - powiedział Roman Łój, prezes Katowickiego Holdingu Węglowego.

Jeśli będzie warunkowa, KHW będzie musiał powrócić do negocjacji z bankami, które zadeklarowały chęć objęcia papierów spółki. A te po wielomiesięcznych negocjacjach raczej nie będą zbyt chętne do tego, by się godzić na kolejne zmiany.

Holding ma plan B, skąd pozyskać pieniądze, gdyby emisja obligacji jednak nie doszła do skutku. Chodziłoby wówczas o kolejne obligacje węglowe (w ostatnich latach 50 emisji na 900 mln zł, z czego ok. 700 mln zł już spłaconych surowcem) czy leasing kupiecki.

d2i6fdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6fdf