Trwa ładowanie...
d4c6nhk
emerytura
10-11-2008 01:50

Weterani bez prawa do emerytur wojskowych

Weterani w walkach o wolną Polskę, który z
powodów ideowych nie wstąpili do Ludowego Wojska Polskiego nie
mają prawa do emerytur wojskowych. Urzędnicy resortu obrony
uważają, że zmian nie ma co wprowadzać, bo starzy żołnierze...
szybko umierają - czytamy w "Naszym Dzienniku".

d4c6nhk

Weterani w walkach o wolną Polskę, którzy z powodów ideowych nie wstąpili do Ludowego Wojska Polskiego nie mają prawa do emerytur wojskowych. Urzędnicy resortu obrony uważają, że zmian nie ma co wprowadzać, bo starzy żołnierze... szybko umierają - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Według gazety, weterani walk dostali prawo do świadczeń emerytalnych wojskowych dopiero w 1983 r., ale pod warunkiem, że byli w wojsku co najmniej 15 lat. To, bez służby w LWP, było trudne do spełnienia.

- Lata poświęceń za Polskę zostały im policzone jako okres zwykłej pracy, a dużej części żołnierzy nawet tego odmówiono. Dlatego dzisiaj otrzymują głodowe emerytury i brakuje im na leki, gdy tymczasem "utrwalacze" władzy ludowej pobierają wysokie świadczenia - czytamy na łamach "Naszego Dziennika".

MON pytany przez dziennik, czy będzie dążyć do zmiany niekorzystnych dla weteranów przepisów wskazuje, że przeprowadzenie nowelizacji zwykle trwa od roku do półtora. I dodaje, że z racji wieku, dla wielu żołnierzy taki okres oczekiwania okaże się za długi.

d4c6nhk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c6nhk