Trwa ładowanie...

Weź cyfrę, dostaniesz Play Station

Rozwój rynku płatnych telewizji jest już prawie pełny. Firmy zaczynają grać na klientów pakietów premium. Aby ich zdobyć, oferują dodatkowe usługi i prezenty.

Weź cyfrę, dostaniesz Play StationŹródło: SXC
d25a75z

Platformy cyfrowe i sieci kablowe zaczynają grać na klientów pakietów premium. Aby ich zdobyć, oferują dodatkowe coraz bardziej atrakcyjne usługi i prezenty.

Nasycenie rynku telewizji płatnych sięga w Polsce 74 proc. i jest wyższe niż w Niemczech. Oznacza to, że o nowych klientów nie będzie łatwo. Firmy mogą wyciągnąć z rynku najwyżej na milion nowych podłączeń. Zapowiada się więc o ostra walka o abonentów konkurencji. Jednym ze sposobów na ich przyciągnięcie będą atrakcyjne warunki, na jakich będzie można otrzymać pakiety premium oraz kosztowne nagrody i bonusy.

Klienci, którzy w jesiennej promocji zdecydują się na pełen pakiet Cyfry+, uwzględniający wszystkie kanały płatne, otrzymają konsolę Sony Play Station III. Zapowiada też, że niedługo będzie transmitować wszystkie swoje programy w wysokiej rozdzielczości.

d25a75z

Cyfrowy Polsat z kolei proponuje darmową możliwość oglądania telewizji na więcej niż jednym telewizorze (multiroom). Obniżył także cenę za dostęp do wszystkich kanałów. Natomiast platforma "n" rozszerza ofertę dla tych, którzy nie chcą płacić stałego abonamentu.

Szacuje się, że w Polsce najwięcej abonentów ma Cyfrowy Polsat - niemal 3,6 mln. Z analiz tej stacji wynika, że w całym kraju dostęp do płatnej telewizji ma 10,8 z 14,5 mln domostw domowych.

d25a75z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25a75z