Trwa ładowanie...

Więcej upadłości prywatnych

Przeciętna kwota kredytów bankowych osoby ogłaszającej upadłość wyniosła 163,7 tys. zł.

Więcej upadłości prywatnychFot: Piotr Jedzura/REPORTER
d1omeaz
d1omeaz

Przybywa bankructw osób prywatnych. Od początku roku upadłość ogłosiło 490 osób. Z przewidywań Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor wynika, że do końca grudnia liczba ta może się zwiększyć dwukrotnie.

Przeciętna kwota kredytów bankowych osoby ogłaszającej upadłość wyniosła 163,7 tys. zł. Jednak długi bankruta rekordzisty liczone były już w milionach - 1,75 mln zł, ponad 1 milion złotych do oddania bankom miało też jeszcze trzech upadłych.

Maksymalny czas opóźnienia spłaty kredytów upadłego to 4285 dni, średnio okres opóźnień sięga 700 dni. Co trzeci bankrut pochodzi z Mazowsza, na kolejnym miejscu są mieszkańcy województwa śląskiego.

Ogłoszenie upadłości to nie tylko ucieczka od długów, ale przede wszystkim utrata wszystkiego, co się posiada - zaznaczają autorzy raportu. Upadły może zostać z kwotą na wynajem mieszkania na okres od 12 do 24 miesięcy, ewentualnie zachować nieruchomość w wyjątkowych przypadkach, ale muszą się na to zgodzić wierzyciele. Poprzez upadłość nie da się uniknąć ani umorzyć alimentów czy uchylić od płacenia rent odszkodowawczych, sądowych kar grzywny i obowiązku naprawienia szkody oraz zadośćuczynienia za dokonaną krzywdę.

d1omeaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1omeaz