Trwa ładowanie...

Wierzyciele biura OK Services Travel mogą zgłaszać roszczenia do sądu

Przez najbliższe dwa miesiące wierzyciele upadłego w ubiegłym roku bielskiego biura turystycznego OK Services Travel mogą zgłaszać w Sądzie Rejonowego w Bielsku-Białej swoje roszczenia - poinformował śląski Urząd Marszałkowski.

Wierzyciele biura OK Services Travel mogą zgłaszać roszczenia do sąduŹródło: AFP, fot: Dmitar Dilkoff
dsv07jq
dsv07jq

Sąd ogłosił upadłość firmy 15 listopada ubiegłego roku, jednakże dopiero 2 stycznia postanowienie zostało opublikowane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Od tego dnia można zgłaszać roszczenia do wydziału VI gospodarczego Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu (0-33) 499 79 63.

Kłopoty biura wyszły na jaw w połowie sierpnia 2013 roku. Firma z dnia na dzień odwołała wyjazdy wakacyjne do Grecji, Chorwacji i Bułgarii, choć według poszkodowanych niemal do ostatniej chwili przyjmowała wpłaty na kolejne wycieczki. Krótko potem ogłosiła niewypłacalność. Zagranicą przebywało blisko 800 jej klientów.

Część powrotów opłaciło biuro podróży, a część została sfinansowana z polisy ubezpieczeniowej, która opiewała na ponad 58 tys. zł. Pieniądze z tego źródła szybko się jednak skończyły, co oznaczało, że na zwrot nie mogli liczyć klienci, których wyjazdy nie doszły do skutku.

dsv07jq

Sprawą firmy turystycznej zajmują się śledczy z bielskiej prokuratury okręgowej. Badają, czy pracownicy biura nie doprowadzili klientów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przyjmując zapłatę za imprezy, które się nie odbyły. Można za to trafić do więzienia na 10 lat. Dotychczas zgłosiło się już pół tysiąca poszkodowanych. Rzecznik prokuratury Małgorzata Borkowska poinformowała we wtorek, że nikomu nie przedstawiono na razie zarzutów.

Biuro Podróży OK Services Travel było zrzeszone w Polskiej Izbie Turystyki.

dsv07jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsv07jq