Trwa ładowanie...
d2g2q77

WIG Informatyka w zbliżeniu

Indeks informatyczny na GPW zdaje się formułować pierwszy etap mocnego dna na wykresie w dziennej skali czasowej. Już trzeci raz z rzędu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy WIG Info zbliżył się do dotychczasowego minimum bessy w okolicy 900 punktów.
Share
WIG Informatyka w zbliżeniu
Źródło: DM AmerBrokers SA
d2g2q77

Równolegle pierwszy poziom oporu przebiega wzdłuż lokalnych maksimów nieco powyżej 1000 punktów. Jest to relatywnie wąski kanał zmienności.

Oscylator stochastyczny dryfuje poniżej dolnej linii sygnalnej, zatem jeszcze kontynuuje sygnał sprzedaży. Ale nie wykluczone, że to już ostatnie podrygi krótkoterminowego niedźwiedzia. Wskaźnik szybki wykupienia/wyprzedania rynku wciąż wskazuje sygnał kupna, ale skierował się ku dołowi, więc jest ryzyko jego zanegowania.

Należy zwrócić uwagę na brak wyraźnej aktywności inwestorów. Ostatnio zwiększony wolumen notowaliśmy ma dokładnie rok temu. Grudzień 2007, styczeń2008 okazały się miesiącami wyprzedania, gdzie akcje zmieniły właściciela na podobna skalę jak przy formowaniu szczytu z 2007 roku.

d2g2q77

Istotnym kreśleniem wykresu jest linia trendu spadkowego (kolor czerwony). Do negatywnego testu kreślenia doszło na początku września bieżącego roku. Kupujący stoją obecnie przed kolejną szansą, która tym razem powinna dać pozytywny wynik. Jeśli obóz byka uporałby się w z długoterminowym trendem spadkowy, wtedy otworem będą stały kolejno wyżej położone opory na wysokości 1100 i 1400 punktów.

Ogólna sytuacja dzienna i tygodniowa wygląda na niepewną, dlatego należy zachować ostrożności i szukać potwierdzenia jednego sygnału w innym wskazaniu filtrującym. Krótkoterminowa konsolidacja może formułować fundament pod trwalsze odbicie.

Marcin Markowski
makler z upr. doradztwa inwestycyjnego
Dom Maklerski AmerBrokers SA

d2g2q77

Podziel się opinią

Share
d2g2q77
d2g2q77