Trwa ładowanie...

Windows 8 może podnieść ceny laptopów

Kryzys uderza w branżę komputerową. I wcale to nie oznacza niższych cen. Wręcz przeciwnie - pod koniec roku za sprzęt możemy zapłacić jeszcze więcej - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Share
Windows 8 może podnieść ceny laptopów
Źródło: Jupiterimages
d4l0rp0

Największe firmy dostarczające komputery na nasz rynek przewidują spadek sprzedaży w tym roku o 5 do 7 proc. Jest to szczególna sytuacja, gdyż w ostatnich latach notowano wzrosty rzędu 20 - 30 proc.

Mniej laptopów kupują przede wszystkim użytkownicy prywatni. To efekt niepewnej sytuacji zawodowej. Dodatkowo coraz bardziej popularne stają się tańsze tablety, które mogą zastąpić dużą część funkcji komputera.

Ożywienie może przynieść wprowadzenie nowego systemu operacyjnego Windows 8. Sprzęt z tym OS-em pojawi się na jesieni. Problem w tym, że dokładnie nie wiadomo, jaki będzie jego wpływ na rynek. Z jednej strony koniunkturę nakręci efekt nowości oraz szał jaki Microsoft kreuje przy każdej premierze nowej wersji "okienek".
Z drugiej strony, jeśli system nie wzbudzi entuzjazmu użytkowników, tak jak w przypadku Visty, to może ceny sprzętu z Windows 7 mogą skoczyć do góry. Za fiasko nowego Windowsa zapłacimy zatem wszyscy.

Sprzęt z nowym systemem operacyjnym Microsoftu do najtańszego należeć nie będzie ze względu na wysoki kurs euro. Przewiduje się, że jego cena będzie średnio o 200 zł wyższa od maszyn z Windowsem 7.

d4l0rp0

Podziel się opinią

Share
d4l0rp0
d4l0rp0