Trwa ładowanie...

Wracają blokady

Na 26 września Obywatelski Komitet Obrony Budowy Obwodnicy w Augustowie zapowiedział blokadę krajowej ósemki - informuje "Nasz Dziennik".

Wracają blokadyFot: WP.pl/Katarzyna Izdebska
dvhw8ul
dvhw8ul

Na 26 września Obywatelski Komitet Obrony Budowy Obwodnicy (OKOBO) w Augustowie zapowiedział blokadę krajowej ósemki - informuje "Nasz Dziennik".

Mieszkańcy miasta będą protestować przeciwko kolejnym opóźnieniom w trwającej od 20 lat budowie tej drogi. - Usłyszeliśmy wiele obietnic od tego rządu w sprawie budowy obwodnicy, ale żadna nie była zgodna z prawdą - mówi prezes OKOBO Andrzej Chmielewski.

Na drogi wyjdą nie tylko mieszkańcy Augustowa. Do blokady mogą się też przyłączyć rolnicy - właściciele 1200 działek, przez które ma przebiegać droga, gdyż do tej pory nie mają oni informacji o ich wycenie.

- Nikt nie rozmawia z nami o zapłacie za nasze grunty, które przetnie obwodnica - informuje Marek Kozłowski, sołtys wsi Janówka. Przewidziane są też wyburzenia budynków i domów.

dvhw8ul

Jeżeli protest przyjmie taką formę jak w najbardziej gorącym roku 2007, na drodze krajowej nr 8 można się spodziewać olbrzymich korków - czytamy w gazecie.

Zgodnie z nowym harmonogramem ukończenie budowy obwodnicy Augustowa zapowiedziano na 2014 rok, ale prace przygotowawcze zamiast wiosną tego roku rozpoczną się dopiero zimą.

A miało być tak pięknie. 19 maja 2010 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 (ok. 23,3 km, jedna jezdnia) i drogi ekspresowej S-61 (ok. 13 km, dwie jezdnie). Na wykonanie nowej trasy w przetargu przewidziano przewidziano 42 miesięcy. 9 lutego 2011 GDDKiA podała, że najkorzystniejszą ofertę na wykonanie obwodnicy złożył Budimex SA. 11 marca 2011 doszło do podpisania umowy między podlaskim oddziałem GDDKiA a zwycięzcą przetargu. Koszt wykonania robót – 659 mln zł.

dvhw8ul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvhw8ul