Trwa ładowanie...
d3gu7f1

Wratislavia-Bio rozważy wejście na GPW

...

d3gu7f1
d3gu7f1

24.07. Warszawa (PAP) - Wratislavia-Bio, spółka z grupy Bartimpeksu zajmująca się biopaliwami, rozważy wejście na warszawską giełdę - podała spółka w komunikacie prasowym.

Na koniec czerwca 2012 zysk netto spółki wyniósł 7,1 mln zł, przy przychodach na poziomie 168,3 mln zł. W analogicznym okresie roku ubiegłego spółka odnotowała stratę netto na poziomie 7 mln zł, przy przychodach na poziomie 1,8 mln zł.

"Planujemy, że za cały rok spółka wypracuje zysk netto na poziomie co najmniej 20 mln złotych" - powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Ślak, prezes Wratislavia-Bio.

Dodał, że po zakończeniu restrukturyzacji finansowej Wratislavia-Bio, zarząd rozważy wejście na warszawską giełdę. Do tego niezbędna jest jednak zgoda akcjonariuszy.

d3gu7f1

Przez ostatni rok spółka wznowiła działalność operacyjną, podpisała kontrakty z PKN Orlen oraz Grupą Lotos, a także pozyskała finansowanie: ponad 63 mln zł poprzez emisję obligacji i 28 mln zł ze źródeł pozabankowych.

Celem spółki jest budowa instalacji petrochemicznych nowych technologii, w szczególności instalacji do produkcji paliwa z alg oraz paliwa flotowego. Produkcja biopaliwa z alg ma się rozpocząć w 2014 roku.

Wratislavia - Bio została utworzona w 2005 roku. Z końcem 2007 roku nastąpił rozruch technologiczny wytwórni, na którą składają się sekcje rafinacji oleju, transestryfikacji oraz rafinacji gliceryny. Posiada bazę magazynową o łącznej pojemności 8.500 m sześc. dla wyrobów gotowych oraz 9.000 m sześc. dla surowców. Roczne zdolności produkcji to: 150 tysięcy ton estrów metylowych - biokomponentu do oleju napędowego i 10 tys. ton gliceryny farmaceutycznej. (PAP)

pel/ jtt/

d3gu7f1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gu7f1