Trwa ładowanie...
d1s4xz0
d1s4xz0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wrocław/ Od marca wyższe opłaty za wodę

Od marca wrocławianie zapłacą o 16 proc. więcej za wodę i ścieki. W czwartek miejscy radni przyjęli uchwałę w tej sprawie. Według nowych stawek, za metr sześcienny wody mieszkańcy Wrocławia zapłacą 4,84 zł brutto, zaś za odprowadzenie metra sześciennego ścieków 5,95 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1s4xz0

Za przyjęciem nowych stawek opłat za wodę głosowało 21 radnych z rządzącej miastem koalicji Komitetu Rafała Dutkiewicza z Platformą Obywatelską, przeciw było 14 radnych PiS oraz radny SLD - Lewica Razem i radny KWW Bezpartyjni Samorządowcy.

Jak powiedział PAP rzecznik wrocławskiego MPWiK Tomasz Jankowski, to pierwsza od dwóch lat podwyżka cen wody we Wrocławiu. "Wnioskowaliśmy o podwyżkę ponieważ MPWiK poniosła w ciągu ostatnich 18 miesięcy duże nakłady inwestycyjne. Wybudowano i wyremontowano na terenie miasta około 100 kilometrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej" - powiedział Jankowski.

Obecnie za metr sześcienny wody we Wrocławiu trzeba zapłacić 4,29 zł brutto, zaś za odprowadzenie metra sześciennego ścieków 5,01 zł. Od marca te opłaty dla indywidualnych odbiorców wzrosną o 16 proc., zaś dla instytucji o 9,9 proc.

d1s4xz0

Podziel się opinią

Share

d1s4xz0

d1s4xz0