Trwa ładowanie...
d3irtph
d3irtph
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Wspinaczka

Wczorajsza sesja zakończyła się mieszanym zamknięciem indeksów, główne kontynuowały wzrost, natomiast mWIG-40 i sWIG-80 odnotowały niewielkie spadki. Sesja miała zbliżony przebieg do tego, co obserwowaliśmy w piątek. Po otwarciu wyznaczone zostały nowe maksima, gdzie zaznaczyła swoją obecność strona podażowa.
Share
d3irtph

Jednakże spadek został powstrzymany dość szybko w kolejnych godzinach popyt budował bazę do dalszej zwyżki. Zmaterializowała się ona w drugiej części dnia, kiedy to główne indeksy poprawiły poranne maksima, a dzięki popytowi na końcowym fixingu zamknięcie nastąpiło na dziennym maksimum. Zapewnia to pozytywną wymowę sesji i sugeruje kontynuację ruchu wzrostowego. WIG-20 wyznaczył dzienne minimum na 2527, a w drugiej części sesji przebite zostały opory na 2537 oraz 2545. Poziomy te wynikały z relacji między wcześniejszymi falami, a ich sforsowanie sugeruje siłę strony popytowej, bo raczej poziomy te należały do grona tych bardziej ambitnych. Obecnie indeks znajduje się w pobliżu kolejnego ważnego oporu na 2560 i mając na względzie pozytywną aurę na światowych rynkach początek sesji przyniesie test tego pułapu. Jego znaczenie jest podobne do poziomu 2502 i bez wątpienia w tym rejonie pojawi się podaż.
W przypadku jego pokonania będę oczekiwał na test 2588, gdzie znajduje się 61,8% zniesienia spadku z okresu kwiecień 2011-sierpień 2011. W razie mocniejszego wzrostu będę zwracał uwagę na 2630 lub też 2645. Najbliższe wsparcie dla indeksu znajduje się na 2541, a w razie jego przebicia będę zwracał uwagę na wczorajsze minimum na 2527. Na wykresie utrzymuje się sekwencja coraz wyższych lokalnych minimów, a ewentualne jej przełamanie może zostać odczytane jako zapowiedź wejścia indeksu w fazę korekty. Kolejne wsparcia widzę na 2513 oraz na 2502. Myślę, że ten ostatni poziom ma obecnie największe znaczenie, a jego przełamanie winno przekładać się na korektę do co najmniej 2448.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/30376/121218_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
analityk techniczny
DM BZ WBK

d3irtph

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3irtph

Podziel się opinią

Share
d3irtph
d3irtph