Trwa ładowanie...
d1syhaz

Wyniki Impela w '12 będą zbliżone do wyników w '11; spółka planuje akwizycje

09.11. Warszawa (PAP) - Grupa Impel, skupiająca spółki świadczące usługi dla biznesu, przewiduje, iż jej wyniki w roku 2012 będą zbliżone do tych, które wypracowane zostaną w roku...

Share
d1syhaz

09.11. Warszawa (PAP) - Grupa Impel, skupiająca spółki świadczące usługi dla biznesu, przewiduje, iż jej wyniki w roku 2012 będą zbliżone do tych, które wypracowane zostaną w roku bieżącym. Impel rozważa akwizycje kilku małych podmiotów z branży. Zarząd spółki spodziewa się, że w styczniu 2012 roku zakończy się proces podziału spółki, a do obrotu na GPW wprowadzone zostaną akcje Vantage Development, dewelopera będącego dotychczas częścią Impelu - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Wojciech Rembikowski, wiceprezes zarządu.

Wiceprezes poinformował, iż w związku z tym, że po trzech kwartałach 2011 roku Grupa osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 910,8 mln zł, realnym wydaje się wypracowanie w skali roku przychodów wyższych niż 1,2 mld zł. Ponadto w ocenie Rembikowskiego wyniki Impela w roku 2012 mogą być zbliżone bądź wyższe od wyników, jakie Grupa osiągnie w roku 2011.

"Nie ma przesłanek, żeby myśleć, że w roku 2012 nastąpi jakieś tąpnięcie. Następny rok będzie podobny, może nawet nieco lepszy, nawet pomimo +dyskomfortu+ związanego ze zmianami w przepisach, które mają obowiązywać od 2012 roku (mowa jest o obniżeniu dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych oraz wzroście minimalnego wynagrodzenia do 1,5 tys. zł - PAP)" - ocenił Rembikowski.

"Zmiany te raczej nie wpłyną źle na wyniki spółki, mamy bowiem dwucyfrową dynamikę i zamierzamy skupić się na rozwoju" - dodał.

d1syhaz

Przychody Grupy zwiększyły się w trzech pierwszych kwartałach roku 2011 w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o 12,5 proc. Największy udział w przychodach Impelu miała w tym okresie obsługa nieruchomości, która wyniosła ponad 453 mln zł. W segmencie ochrony spółka wypracowała blisko 303,4 mln zł, zaś działalność dystrybucyjna przyniosła Impelowi 154 mln zł.

Zgodnie z wypowiedzią Rembikowskiego, Impel rozważa przejęcia kilku małych spółek.

"Prowadzone są obecnie rozmowy akwizycyjne z kilkoma małymi podmiotami. Na przełomie grudnia i stycznia przeprowadzić chcielibyśmy akwizycję jednej z tych spółek" - poinformował wiceprezes.

"Chcemy też zaistnieć w zakresie ochrony środowiska. Chodzi o podpisanie kontraktu na wsparcie ciężkiego przemysłu w zakresie ochrony środowiska, w obszarze działalności porządkowej" - dodał.

d1syhaz

Wiceprezes poinformował, że Grupa planuje skupić się na działalności w obrębie krajów, w których jest już obecna.

"Weszliśmy w spółkę w Londynie, gdy był szczyt wyjazdów Polaków za granicę. Po 4 latach uznaliśmy, że nie rozwijamy się tam, więc spółkę sprzedaliśmy. Przez kolejne 3 lata nie planujemy nowych działań zagranicznych, skupimy się na tych krajach, w których już jesteśmy obecni" - powiedział Rembikowski.

Wiceprezes poinformował, że we wrześniu 2011 r. WZ Impelu podjęło uchwałę o podziale spółki. Zgodnie z nią Impel wydzieli działalność deweloperską i przeniesie ją w całości do Vantage Developement, której akcje mogłyby zostać wprowadzone do obrotu na GPW w styczniu 2012 roku. Przewidywany termin zatwierdzenia prospektu emisyjnego Vantage Developement to listopad 2011. (PAP)

now/ asa/

d1syhaz

Podziel się opinią

Share
d1syhaz
d1syhaz